• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

02.12.2020

Inspektorzy pracy OIP w Rzeszowie udzielali porad czytelnikom gazet

pxpxcallcenter
Eksperci Państwowej Inspekcji Pracy udzielali czytelnikom gazet „Super Nowości” i „NOWIN” porad z zakresu zagadnień m.in. prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej ze stosowaniem tego prawa w okresie szczególnym, jakim jest zagrożenie ze strony COVID-19.

W tym trudnym czasie pandemii Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie przy współpracy z mediami lokalnymi tj. „Super Nowości” oraz „NOWINY” w dniach 24 - 26.11.2020 r. zorganizował telefoniczną pomoc prawną ze strony naszego Urzędu w formie bezpiecznej i oczekiwanej tj. telefonicznych dyżurów dla osób zatrudnionych i pracodawców - Czytelników gazet szukających odpowiedzi na problemy związane z pracą.

Przy telefonach dyżurów eksperckich inspektorzy pracy z sekcji prawnej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie odpowiadali na pytania dzwoniących czytelników ww. gazet, tak pracowników, jak i pracodawców.

Zakres udzielanych porad był bardzo szeroki i porady te dotyczyły różnorodnych zagadnień i nie ograniczał się wyłącznie do zagadnień prawa pracy związanych głównie z okresem pandemii.

Oczywiście w znacznym stopniu pytania dotyczyły możliwości i sposobów realizacji pracy zdalnej i dopuszczalności pracy na kwarantannie, obowiązków z zakresu odbywania szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przeprowadzania profilaktycznych badań lekarskich. Jednakże również dotyczyły zagadnień z zakresu uprawnień urlopowych, czasu pracy, prawidłowości rozwiązywania stosunków pracy, wypłat wynagrodzeń, w tym także w kontekście zawieranych porozumień „tarczowych”. 

Nie brakowało również pytań o ogólne prawa pracowników i pracodawców, także w zakresie bezpieczeństwa pracy, jak chociażby organizacji stanowisk pracy ograniczających zagrożenie zarażenia koronawirusem.

Cel zorganizowanych dyżurów został osiągnięty i pokazał potrzebę docierania w tej formie do szerokiego grona czytelników. Pomimo trudnego czasu takie wsparcie w formie współpracy z mediami jest dla pracowników i pracodawców nieocenioną pomocą umożliwiającą skorzystanie z pomocy merytorycznej Państwowej Inspekcji Pracy.

Dyżury cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozwoliły wyjaśnić wiele wątpliwości dotyczących stosowania prawa pracy w nowych i trudnych warunkach istnienia pandemii.

Bardzo dziękujemy Redakcjom Gazet za zainteresowanie i współpracę w tym przedsięwzięciu.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki