• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

18.11.2020

Konferencja II Edycji Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego.

W dniach 12 i 13 listopada br. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k/Rzeszowa, odbyła się konferencja online Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego – II Edycji.

W panelu dyskusyjnym „Jak zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed COVID-19”, jako jeden z prelegentów uczestniczyła Pani Barbara Kiełt Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie. Udział Okręgowego Inspektora Pracy w konferencji miał na celu udzielenie pomocy przedsiębiorcom i pracodawcom, w tym trudnym czasie epidemii i zagrożenia zakażenia koronawirusem w skorzystaniu z  rozwiązań wprowadzonych  w prawie.

Uczestnicy panelu Jak radzić sobie z COVID
 

Okręgowy Inspektor Pracy na początku panelu przedstawiła zakres prowadzonych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie działania w ramach ustawowych kompetencji PIP. Działania w zakresie uwzględniającym istniejącą szczególną sytuację zagrożeń spowodowanych czynnikiem biologicznym SARS-CoV-2.

W swoim wystąpieniu Okręgowy Inspektor Pracy wskazała również wyniki i sposób realizacji obowiązków pracodawców wynikających z kontroli ukierunkowanych na ograniczanie zagrożeń dotyczących koronawirusa.

W trakcie dyskusji Okręgowy Inspektor Pracy odpowiadała również na pytania prowadzącego panel dyskusyjny Pana Piotra Kamińskiego Radcy Prawnego, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się przedsiębiorcy w dobie pandemii.

W spotkaniu udział wzięli także Pani Gabriela Skowider – Tucka Dyrektor ds. Medycznych Centrum Medyczne MEDYK oraz Pan Piotr Bereziewicz Dyrektor Generalny ABERIT Sp. z o.o.

Celem i ideą tegorocznego Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego było poruszenie tematów istotnych z punktu widzenia branż działających głównie na terenie województwa podkarpackiego, które każdego dnia muszą mierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi COVID-19.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki