• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

06.10.2020

JESIENNA GIEŁDA OGRODNICZA W PODR BOGUCHWAŁA

W dniach 03 i 04 października br. w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyło się spotkanie z rolnikami pn. „Jesienna Giełda Ogrodnicza”, które było kolejną okazją do propagowania zasad i przepisów bezpiecznej pracy w rolnictwie.

W trakcie plenerowej imprezy pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie przy współpracy z Oddziałem Regionalnym w Rzeszowie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowali stoisko informacyjno- promocyjne, na którym  rozdawano broszury o tematyce związanej z bezpieczeństwem pracy w rolnictwie, a także udzielali zainteresowanym porad z zakresu przepisów bezpieczeństwa pracy w rolnictwie oraz sposobów identyfikacji i likwidacji zagrożeń występujących w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Imprezie sprzyjała słoneczna, jesienna pogoda stąd też zainteresowanie przeszło oczekiwania wystawców. W większości udział w Giełdzie wzięli rolnicy indywidualni z terenu województwa podkarpackiego.

Ponadto na stoisku Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie zorganizowany został konkurs zatytułowany „Zagrożenia w gospodarstwach rolnych” Rolnicy odpowiadając na pytania konkursowe bardzo chętnie rozmawiali o nieprawidłowościach, a także o zagrożeniach w gospodarstwach rolnych oraz okolicznościach i przyczynach wypadków przy pracy rolniczej. W konkursie nagrodzonych zostało 5 rolników.

Pracownicy obsługujący punkt informacyjny przypominali o zasadach i przepisach bezpieczeństwa w czasie wykonywania prac w gospodarstwie rolnym oraz zasady bezpiecznego udziału w nich dzieci. Broszury wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki