• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

28.04.2023

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych

W dniu 28 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.

W tym roku wiodącym hasłem Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy jest:„Bezpieczna praca podstawowym prawem każdego pracownika”.

W związku z powyższym w dniu 28 kwietnia 2023 r. przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie Oddział w Tarnobrzegu, Pani Małgorzata Kulpa nadinspektor pracy Kierownik Oddziału, Pan Robert Lisowski inspektor pracy oraz Pan Zbigniew Kapała starszy inspektor pracy specjalista złożyli w imieniu Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Wypadków przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym w Tarnobrzegu - Machowie.

Oficjalne obchody upamiętniające Ofiary Wypadków przy Pracy są corocznie organizowane i stanowią impuls do rozpowszechniania zasad bezpiecznej, zdrowej i godnej pracy we wszystkich krajach. Głównym celem tego szczególnego Dnia jest podnoszenie społecznej świadomości na temat metod zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego zdrowia w pracy, a także uczczenie osób, które zginęły w pracy, uległy wypadkom przy pracy lub chorobom zawodowym.

Przedstawiciele OIP w Rzeszowie podczas składania wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Wypadków przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym w Tarnobrzegu - Machowie.
 


GIP Przejdź do GIP