• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

24.04.2023

Tarnobrzeskie Targi Edukacji i Pracy

W dniu 19 kwietnia 2023 r. przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie uczestniczyli w Tarnobrzeskich Targach Edukacji i Pracy, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

Na stoisku Państwowej Inspekcji Pracy w hali sportowej udostępniono materiały promocyjne i informacyjne z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa pracy. Zainteresowanym udzielano również porad prawnych.

Przedstawiciele OIP w Rzeszowie Pani Małgorzata Kulpa nadinspektor pracy Kierownik oddziału w Tarnobrzegu oraz Pan Włodzimierz Maziarz starszy inspektor pracy odpowiadali na pytania  zainteresowanych uczestników z zakresu prawa pracy. Omawiano aspekty zawierania umów o pracę oraz innych form zatrudnienia i zarobkowania w ramach umów cywilno-prawnych, a także najczęściej występujące nieprawidłowości technicznego bezpieczeństwa pracy. Omawiano również aspekty ostatnich zmian w Kodeksie Pracy oraz podejmowania pracy i zatrudniania obywateli Ukrainy.

Kolorowe broszury i tematyczne wydawnictwa PIP oraz  udzielane porady cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników Targów.

W targach udział wzięło ok. 400 osób.

Przedstawiciele OIP w Rzeszowie na stoisku informacyjno - doradczym  podczas Tarnobrzeskich Targów Edukacji i Pracy.
 


GIP Przejdź do GIP