• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

21.04.2023

II miejsce Izabeli Ozga z Podkarpacia w centralnym etapie konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

W dniu 18 kwietnia 2023 r., w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odbył się etap centralny X edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i BHP dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Co roku konkurs organizowany jest w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnokrajowym. W tegorocznej edycji wzięło udział ok. 10 000 uczniów z całej Polski. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 48 uczniów.

Województwo podkarpackie reprezentowali:

Dagmara Gargaś – Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie;

Sandra Kondziołka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie;

Izabela Ozga - Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Komisja konkursowa wyłoniła sześciu laureatów etapu centralnego konkursu „ Poznaj swoje prawa w pracy”, którym nagrody wręczyła Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

II miejsce w Polsce zajęła Izabela Ozga z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, która otrzymała nagrodę finansową tj. bon o wartości 1750 zł.

Wszyscy uczestnicy etapu centralnego zostali natomiast nagrodzeni dyplomami uczestnictwa, a opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne za udział w przygotowaniu uczestników do konkursu. Dodatkową atrakcją był pokaz w Planetarium pt. „Narodziny Ziemi”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a szczególnie reprezentantce Podkarpacia oraz jej opiekunowi Pani Aldonie Majewskiej – Dudek z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Izabela Ozga odbiera nagrodę za zajęcie II miejsca w etapie centralnym konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy".
 

Pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu etapu centralnego "Poznaj swoje prawa w pracy".
 

Uczestnicy etapu centralnego konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy".
 


GIP Przejdź do GIP