• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

15.03.2023

Na antenie Radia Rzeszów o działalności prewencyjnej w rolnictwie

Gośćmi audycji Radia Rzeszów pn. „AGROEKO” w dniu 13 marca 2023 r. był przedstawiciel Sekcji Prawnej, Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie Pani Małgorzata Jacek oraz Pani Agata Borcz przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział w Rzeszowie.

Podczas audycji omówione zostały działania prewencyjne w rolnictwie organizowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcję Pracy w 2023 r. dotyczące konkursu dla rolników pn. „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” oraz konkursów dla dzieci tj. konkursu plastycznego oraz konkursu na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym pn. „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Audycja była również okazją do omówienia podstawowych zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych związanych z niewłaściwym przechowywaniem niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów i paliw.

Bardzo dziękujemy Pani Redaktor Ewie Niedziałek – Szeliga za wkład w promowanie dobrych praktyk bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych oraz poszerzanie świadomości i wiedzy o zagrożeniach w rolnictwie wśród dzieci.

Zapraszamy do odsłuchania audycji: https://radio.rzeszow.pl/audycje/konkurs-bezpieczne-gospodarstwo-rolne

 

Więcej szczegółów na temat konkursów na stronach internetowych:

- Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne XX edycja:

https://www.krus.gov.pl/artykul/zapraszamy-wlascicieli-gospodarstw-rolnych-do-udzialu-w-xx-ogolnokrajowym-konkursie-bezpieczne-gospo/

- Konkurs na rymowankę więcej szczegółów:

https://rzeszow.pip.gov.pl/pl/dzialania/wiadomosci-lokalne/148403,iv-konkurs-2023-na-rymowanke-juz-ogloszony-.html

- Konkurs plastyczny więcej szczegółów:

https://rzeszow.pip.gov.pl/pl/dzialania/wiadomosci-lokalne/149381,o-rolnictwie-i-dzialalnosci-oip-w-rzeszowie-na-antenie-radia-rzeszow.html

 

Przedstawiciele PIP i KRUS w Radiu Rzeszów oraz kolaż plakatów konkursowych.

 


GIP Przejdź do GIP