• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

03.03.2023

Etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” został rozstrzygnięty

W dniu 2 marca 2023 r. w auli Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusz Rejtana w Rzeszowie odbył się zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

 

Uczestnicy konkursu Poznaj swoje prawa w pracy.
 

W tym roku w etapie szkolnym konkursu uczestniczyło 822 uczniów z 37 szkół ponadpodstawowych uczestniczących w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp, wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Do etapu regionalnego konkursu przystąpili laureaci eliminacji szkolnych, z których zakwalifikowało się 74 uczniów z 37 szkół. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 69 uczniów z 36 szkół.

Po dokonaniu oceny testów składających się z 35 pytań komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali po 26 pkt. Następnie przeprowadzono dogrywkę, w której oprócz kryterium poprawnych odpowiedzi przyjęto kryterium czasu.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Dagmara Gargaś – Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie;

II miejsce – Sandra Kondziołka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie;

III miejsce – Izabela Ozga - Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

 

Laureaci konkursu etapu regionalnego Poznaj swoje prawa w pracy
 

Wszyscy uczestnicy etapu regionalnego zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa, a opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne za udział w przygotowaniu uczestników.

Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie.

W imieniu Pana Karola Kucaja p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie nagrody, dyplomy oraz listy gratulacyjne wręczyła Pani Aneta Gronowicz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy.

Laureaci będą reprezentować podkarpackie szkoły w etapie centralnym, który odbędzie się w kwietniu br. w Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Gratulujemy wszystkim laureatom, uczestnikom konkursu, nauczycielom i opiekunom.

 

Uczestnicy konkursu etapu regionalnego Poznaj swoje prawa w pracy .
 

 


GIP Przejdź do GIP