• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

02.10.2022 Artykuł archiwalny

Jesienna Giełda Ogrodnicza w PODR w Boguchwale

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w dniach 1 i 2 października br. odbyło się spotkanie z rolnikami pn. „Jesienna Giełda Ogrodnicza”, które było kolejną okazją do propagowania zasad i przepisów bezpiecznej pracy w rolnictwie.

W trakcie plenerowej imprezy przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie przy współpracy z Oddziałem Regionalnym Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rzeszowie zorganizowali stoisko informacyjno - promocyjne, na którym rozdawano broszury o tematyce związanej z bezpieczeństwem pracy w rolnictwie. Broszury wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy obsługujący punkt informacyjny przypominali o zasadach i przepisach bezpieczeństwa w czasie wykonywania prac w gospodarstwie rolnym oraz zasady bezpiecznego udziału w nich dzieci, a także udzielali zainteresowanym porad z zakresu przepisów bezpieczeństwa pracy oraz sposobów identyfikacji i likwidacji zagrożeń występujących w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Ponadto na stoisku Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie zorganizowany został konkurs zatytułowany „Zagrożenia w gospodarstwach rolnych”. Rolnicy odpowiadając na pytania konkursowe bardzo chętnie rozmawiali o nieprawidłowościach, a także o zagrożeniach w gospodarstwach rolnych oraz okolicznościach i przyczynach wypadków przy pracy rolniczej. W konkursie nagrodzonych zostało 5 rolników.

 

Jesienna Giełda Ogrodnicza w PODR w Boguchwale.
 

 


GIP Przejdź do GIP