• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

20.06.2022

Spotkanie z dziećmi w Horyńcu Zdroju w ramach akcji „Bezpieczne lato”

Pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie w dniu 12 czerwca 2022r. wzięli udział w pikniku rodzinnym pod hasłem „Kobiety Karpat Ukrainie”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kobiety Karpat, który odbył się w Parku Zdrojowym w Horyńcu Zdroju.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie zorganizował stanowisko informacyjno - promocyjne, na którym udostępnione zostały wydawnictwa dotyczące przestrzegania przepisów prawa pracy, przepisów BHP oraz pracy sezonowej.  Uchodźcy z Ukrainy, przebywający na terenie powiatu lubaczowskiego, mogli uzyskać informacje dotyczące przysługujących im praw, w tym praw pracowniczych.

Duże zainteresowanie w zakresie legalności zatrudnienia cudzoziemców wykazywali również lokalni wystawcy oraz rolnicy, którzy mogli uzyskać informacje z zakresu zatrudniania pracowników sezonowych pochodzących z państw członkowskich UE.

Celem udzielanych porad było podniesienie świadomości zarówno mobilnych pracowników sezonowych, jak również pracodawców w zakresie ich praw i obowiązków.

W ramach prowadzonych działań edukacyjnych na stoisku Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, w ramach programów prewencyjnych „Bezpieczne lato" oraz „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”, przeprowadzone zostały pogadanki, konkursy oraz quizy na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wykonywania lekkich prac w gospodarstwie rolnym.

Dzieci otrzymały gadżety i drobne nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie.

 

Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie wraz z przedstawicielkami OIP na stoisku informacyjnym PIP oraz uczestnicy pikniku.
 

 

 


GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Wypadki