• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

14.10.2021

Wystartowała kolejna edycja programu „Kultura Bezpieczeństwa”.

W Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie, w dniu 8 października 2021 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia, którzy wyrazili chęć udziału w nowej edycji programu „Kultura bezpieczeństwa” w roku szkolnym 2021/2022. Szkolenie przeprowadzono z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

Celem programu jest skierowanie większej uwagi nauczycieli na zagrożenia występujące w środowisku pracy, a poprzez wspólne działania Inspekcji Pracy, Kuratorium Oświaty i środowiska nauczycielskiego podniesienie poziomu wiedzy w zakresie prawnej ochrony pracy i zasad zapewniania bezpiecznych warunków pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Od kilku lat program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli a także Dyrektorów Szkół. W tegorocznym szkoleniu wzięło udział 36 nauczycieli z 30 szkół.

W imieniu Pani Barbary Kiełt Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie uczestników szkolenia powitała Pani Aneta Gronowicz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy, która podkreśliła jak ważne jest zaangażowanie nauczycieli w przekazywanie uczniom wiedzy na temat. ochrony pracy. Podczas spotkania wręczyła również świadectwa uczestnictwa dla nauczycieli oraz podziękowania dla szkół za udział w poprzedniej edycji programu. W województwie podkarpackim w minionym roku szkolnym 2020/2021 udział w programie wzięło 104 nauczycieli z 29 szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas podsumowania programu Pan Marek Kondziołka Kierownik Oddziału Wspomagania i Innowacji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w ciekawy sposób wygłosił wykład i przedstawił prelekcję nt. „ Innowacje i eksperymenty w szkole”.

Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie Pani Barbara Czarnek nadinspektor pracy przedstawiła cele i założenia programu „Kultura bezpieczeństwa” oraz sposób jego realizacji. Szkolenie było okazją do omówienia również zasad udziału szkół w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy” i przedstawienia najważniejszych zmian w prawie pracy, które weszły w życie w ostatnim czasie.

W spotkaniu wziął również udział Pan Marek Gołaś Starszy Inspektor Pracy Specjalista OIP w Rzeszowie, który wygłosił wykład na temat „Badania i szkolenia pracowników w świetle Tarczy Antykryzysowej”.

Na zakończenie wszyscy nauczyciele otrzymali bezpłatne materiały edukacyjne pt. „Kultura bezpieczeństwa” przygotowane na potrzeby programu przez CIOP-PIB w Warszawie wraz z płytą CD oraz wydawnictwa niezbędne w realizacji programu wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i udział w programie.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki