• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

23.09.2021

PODSUMOWANIE XVIII EDYCJI KONKURSU BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE W OIP W RZESZOWIE

9 września 2021r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego XVIII edycji Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021”.

Organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy współudziale Państwowej Inspekcji Pracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym Konkursu jest między innymi Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Gości na uroczystości w imieniu organizatorów powitała Pani Barbara Kiełt Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie oraz Pan Marek Pająk Z-ca Dyrektora OR KRUS w Rzeszowie. Pani Małgorzata Witas z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wygłosiła prelekcję nt.  „Borelioza- przyczyny i skutki zachorowań”.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz upowszechnianie wiedzy na temat zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym w rolnictwie.

Komisja konkursowa oceniała stan bezpieczeństwa w 54 gospodarstwach z Podkarpacia.

Ocenie podlegał przede wszystkim stopień zagrożeń wypadkowych, ład i porządek w obrębie zabudowań i stanowisk pracy, stan budynków inwentarskich i gospodarskich, stan techniczny maszyn i urządzeń oraz warunki obsługi i bytowania zwierząt hodowlanych. Komisja sprawdziła również stosowanie środków ochrony osobistej.

Dziewięć gospodarstw o zróżnicowanym profilu produkcji i powierzchni gospodarstwa rolnego zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu.

Laureatami konkursu w etapie wojewódzkim i zdobywcami kolejnych miejsc zostali:

I miejsce -  Państwo Agnieszka i Tomasz Duma z Żyrakowa

II miejsce -  Państwo Artur i Wioletta Guzik z  Głowienki

III miejsce - Pan Wiesław Rejman z miejscowości Dębina

Ponadto komisja nagrodziła gospodarstwa :

Pana Kazimierza Niemczyka z. Giedlarowej

Pana Tadeusz Worosz z Dobrzechowa

Pana Adama Śliwy z Przeworska

Pana Rafała Papugi z Wólki Pełkińskiej

Pana Mateusza Chomina  z Orzechowca

Pana Bogusława Majki z Róży .

W trakcie uroczystości rolnicy, którzy prowadzą w województwie podkarpackim najbezpieczniejsze gospodarstwa zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi dla zwycięzców i okolicznościowymi dyplomami oraz pucharami. Nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie wręczyła Pani Barbara Kiełt Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie.

Laureaci pierwszego miejsca zakwalifikowali się do etapu centralnego konkursu.

Gospodarstwu Państwa Agnieszki i Tomasz Duma z Żyrakowa przyznano wyróżnienie specjalne w etapie centralnym: „za organizację obejścia gospodarstwa rolnego oraz dbałość o jego estetykę” Nagrody za wyróżnienie ufundowane zostały przez: Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajową Spółkę Cukrową.

Laureatom serdecznie gratulujemy !!!

 GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki