• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

23.09.2021

EKOfestiwal „Łączy nas Natura”.

Pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie w dniu 17 września 2021 r. wzięli udział w EKOfestiwalu pod hasłem „Łączy nas natura”, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe Lubaczów oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „ Roztocze Wschodnie”.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie zorganizował stanowisko informacyjno - promocyjne, na którym udostępnione zostały wydawnictwa dotyczące przestrzegania przepisów prawa pracy, przepisów BHP a także ochrony środowiska i zagadnień związanych z azbestem oraz  pracą sezonową. W ramach wsparcia Kampanii Informacyjnej Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) nt. – „Prawa przez cały rok”,  rolnicy z powiatu lubaczowskiego mogli uzyskać informacje z zakresu zatrudniania pracowników sezonowych pochodzących z państw członkowskich UE. Celem udzielanych porad było podniesienie świadomości mobilnych pracowników sezonowych i pracodawców w zakresie ich praw i obowiązków.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie przygotował również prelekcję na temat zagrożeń związanych z azbestem, której celem było rozpowszechnianie wiedzy o zagrożeniach związanych z pyłem azbestowym, bezpiecznych metodach pracy przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest, sposobach ochrony oraz zagrożeniach chorobowych. Wykład skierowany do młodzieży licealnej wygłosił Starszy Inspektor Pracy, Główny Specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie – Karolina Dulkiewicz.

W ramach prowadzonych działań edukacyjnych na stoisku Okręgowego Inspektoratu pracy w Rzeszowie przeprowadzone zostały pogadanki, konkursy i quizy na temat bezpieczeństwa dzieci na wsi podczas wykonywania lekkich prac w gospodarstwie rolnym oraz ochrony środowiska. Dzieci otrzymały gadżety i drobne nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki