• RSS
  • Wersja tekstowa
15.06.2021

Konferencja on-line „Każdy wypadek jest tragedią, ogranicz przyczyny".

W dniu 10 czerwca 2021 r. Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie zorganizował konferencję on-line pod nazwą „Każdy wypadek jest tragedią, ogranicz przyczyny" z udziałem przedstawicieli organów współpracujących z Państwową Inspekcją Pracy tj. Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Urzędu Dozoru Technicznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Pani Barbara Kiełt Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie rozpoczęła od powitania prelegentów i uczestników konferencji oraz przedstawiła zgromadzonym cele i założenia organizowanego wydarzenia.

Następnie głos zabrał Pan Stanisław Olek Dyrektor Urzędu Dozoru Technicznego Oddział w Lublinie oraz Pan Marcin Rogóż przedstawiciel Biura Urzędu Dozoru Technicznego w Rzeszowie, który przedstawił wykład „Rola Urzędu Dozoru Technicznego w bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych”.

Kolejnym punktem programu konferencji był wykład Pani Doroty Żelazko z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie „Wypadki przy pracy w praktyce i orzecznictwie – wybrane zagadnienia”.

Wykład nt. „Odpowiedzialność pracodawców i obowiązki pracowników w kontekście zapobiegania chorobom zawodowym" przedstawił kolejny prelegent Pani Jolanta Hubert z Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Rzeszowie.

W dalszej części wydarzenia Pani Małgorzata Świeboda przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie, wygłosiła wykład nt. „Czynniki mogące powodować wypadki w transporcie drogowym oraz przewozie osób – studium przypadku”.

Kolejnym prelegentem konferencji była Pani Agata Domańska reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, która przedstawiła uczestnikom wykład nt. „Wypadkowość w kontekście przepisów karnych na przykładzie art. 220 Kodeksu karnego”.

Pan Tomasz Pietrucha Inspektor pracy OIP w Rzeszowie w swym wystąpieniu przybliżył i przedstawił tematykę Wypadkowość w energetyce”.

Na zakończenie konferencji Pani Barbara Kiełt Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie dokonała podsumowania zagadnień poruszanych w trakcie spotkania, podziękowała prelegentom bardzo ciekawego przedstawienia tematyki konferencji oraz dokonała oficjalnego jej zakończenia.

Zorganizowana konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem, brało w niej udział około 80 uczestników

Zamierzeniem zorganizowanej konferencji było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pracy ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn związanych z błędami organizacyjnymi i ludzkimi, a także działanie na rzecz ograniczania zagrożeń wypadkowych w zakładach pracy.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim prelegentom, którzy przedstawili wykłady związane z tematyką konferencji oraz uczestnikom za udział w tym wydarzeniu.

 GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wypadki