• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

10.05.2022

Szkolenie w KWP Rzeszów nt. zapobiegania i walki z handlem ludźmi do pracy przymusowej.

 

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w dniu 6 maja br. zorganizował szkolenie dla koordynatorów prewencyjnych i kryminalnych do walki z handlem ludźmi z komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu podkarpackiego.

Celem szkolenia, było podniesienie umiejętności zawodowych funkcjonariuszy, poprzez utrwalanie posiadanej wiedzy z zakresu problematyki handlu ludźmi oraz wymiana doświadczeń i spostrzeżeń w tym zakresie.

Uczestników szkolenia przywitał mł. insp. Pan Piotr Kluz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz nadkom. Pan Piotr Woszczak Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Pan Piotr Woszczak.

W szkoleniu wziął udział przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie Pan Adam Tuleja – Nadinspektor Kierownik Oddziału w Krośnie, który przedstawił prezentacje nt. „Realizacja kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców w świetle przepisów ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz działania podejmowane w zakresie zapobiegania zjawisku handlu ludźmi do pracy przymusowej”.

Charakterystykę zjawiska handlu ludźmi omówiła podinsp. Pani Alina Pieniążek, Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, natomiast problematykę mechanizmów psychologicznych charakterystycznych dla osób będących ofiarami zachowań przemocowych przedstawiła podinsp. Pani Anna Bielec z Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zagadnienie dotyczące zapobiegania przestępstwom z nienawiści i ich zwalczania przedstawił podinsp. Pan Łukasz Gliwa, Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka. „Jak mówić, żeby nie dyskryminować” zreferowała Pani Monika Marchwiany z Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Na zakończenie kom. Pani Elżbieta Siupik, Specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przedstawiła działania Policji na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Zdobyte informacje i merytoryczne przekazy prezentowane w trakcie spotkania pozwolą na sprawniejsze współdziałanie w realizowanych zadaniach z zakresu zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi.

 

Prelegenci szkolenia w KWP w Rzeszowie.
 

 


 


GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wypadki