• RSS
  • Wersja tekstowa
18.06.2019

W Polańczyku odbyło się szkolenie pracodawców w ramach kampanii „Pracuję Legalnie”.

   W dniu 13 czerwca 2019 roku w miejscowości Polańczyk, Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie przy współudziale Urzędu Gminy Solina zorganizował szkolenie dla pracodawców w ramach kampanii „Pracuję Legalnie”. Szkolenie dedykowane było głównie dla pracodawców i przedstawicieli działających w Bieszczadach sezonowo zatrudniających i powierzających pracę w tym pracę cudzoziemcom.

   Do współpracy w przedsięwzięciu zaproszono przedstawicieli, Straży Granicznej oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Ustrzykach Dolnych.

   Na rozpoczęcie szkolenia przedstawiono uczestnikom założenia kampanii informacyjno – edukacyjnej „Pracuję Legalnie” realizowanej przez PIP w latach 2017 – 2019.  Nadinspektor Pracy - Kierownik Oddziału w Krośnie Adam Tuleja wygłosił prelekcje w temacie „Inspektor Pracy jako organ uprawniony do kontroli w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy i legalności zatrudnienia” oraz „Prawa i obowiązki przedsiębiorców
i pracodawców powierzających prace zarobkowe w świetle obowiązujących przepisów.

   Duże zainteresowanie uczestników szkolenia wzbudziła tematyka związana z zatrudnianiem na podstawie umów cywilnoprawnych, zatrudnianiem cudzoziemców na podstawie zezwoleń na pracę sezonową,  rozliczaniem pracy na umowach zlecenie oraz  ograniczeniami wynikającymi z zakazu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

   Przedstawiciel Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. SG Roman Blama wygłosił prelekcje w tematyce „Prowadzenie kontroli pobytu i zatrudniania cudzoziemców przez Straż Graniczną”. Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Ustrzykach Dolnych Aneta Kucaba, przybliżyła zebranym przepisy dotyczące uproszczonych form zatrudnienia cudzoziemców, przedstawiając prezentację zatytułowaną „Procedury związane z zatrudnianiem cudzoziemców w systemie uproszczonym na terenie RP w ujęciu praktycznym”.

   W szkoleniu udział wzięło około 35 osób reprezentujących 30 podmiotów działających na terenie powiatu leskiego i bieszczadzkiego.

   Uczestnicy w trakcie szkolenia mogli skorzystać z poradnictwa w zakresie prawa pracy jak też zapoznać się z broszurami i prospektami z tematyką prawa pracy i legalności zatrudnienia – informatorami dla pracodawców wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy. Młodszy Inspektor Pracy Małgorzata Bielawka wspólnie z chor. szt. SG Martą Skórka prowadzili poradnictwo w zakresie zatrudniania pracowników w tym cudzoziemców oraz zmian w przepisach prawa pracy.

   W tym miejscu składamy podziękowania dla kierownictwa Urzędy Gminy w Solinie za zaangażowanie się w propagowanie kampanii „Pracuję Legalnie” i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wypadki