Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 20 czerwca 2024
1:9 minut
Zdjęcie ilustracyjne – dzieci na polu.

Praca w rolnictwie niesie ze sobą wiele zagrożeń wypadkowych, na które oprócz rolników narażeni są członkowie ich rodzin, a w szczególności dzieci. Trudne warunki pracy oraz lekceważenie zasad i przepisów bhp sprzyjają powstawaniu zagrożeń wypadkowych.

Zwracamy uwagę, aby rolnicy rozważnie, bez zbędnej rutyny, nie lekceważąc podstawowych zasad i przepisów bhp, wykonywali prace w gospodarstwie i na polu.

Pamiętajcie, organizując prace w gospodarstwie rolnym, aby mieć na względzie bezpieczeństwo nie tylko wykonujących prace, ale również bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie gospodarstwa, a w szczególności dzieci.

apeluje p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie Karol Kucaj

W okresie zbliżających się żniw pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy odwiedzą – wzorem lat ubiegłych – rolników indywidualnych pracujących w polach. Rozdadzą broszury i poradniki, porozmawiają o zagrożeniach.

Nie obawiajcie się tych spotkań!

W kontekście wspólnych działań, wierzymy, że nie dojdzie do zagrożeń, które mogłyby doprowadzić do wypadków.

Zapraszamy także do korzystania z bezpłatnych telefonicznych i osobistych porad prawnych zarówno w siedzibie OIP w Rzeszowie jak też naszych Oddziałach w Krośnie, Przemyślu i w Tarnobrzegu (szczegółowe dane adresowe oraz numery telefonów znajdują się w zakładce Kontakt > Dane adresowe).

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu