Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 1 września 2023
1:18 minut
Grafika webinarium nt. "Zatrudnienie osób niepełnosprawnych obowiązki pracodawców i uprawnienia pracowników".

W dniu 28 sierpnia br. Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie zorganizował za pośrednictwem komunikatora internetowego TEAMS webinarium na temat „Zatrudnienie osób niepełnosprawnych – prawa i obowiązki pracodawców i pracowników”. Wsparło nas w tym przedsięwzięciu Polskie Radio Rzeszów, przekazując na swojej antenie informacje o terminie i tematyce szkolenia on-line.

Pani Sylwia Zapała inspektor pracy główny specjalista omówiła zagadnienia związane ze szczególnymi uprawnieniami osób niepełnosprawnych na rynku pracy oraz o obowiązkach pracodawców, związanych z przystosowaniem stanowiska pracy dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zorganizowane webinarium spotkało się z dużym zainteresowaniem, udział w nim wzięło około 80 uczestników, którzy mieli także możliwość zadawania pytań.

Po szkoleniu został zorganizowany telefoniczny dyżur ekspercki, podczas którego zainteresowani mogli skorzystać z porad prawnych w zakresie przeprowadzonego webinarium.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział w tym wydarzeniu.

Webinaria tego rodzaju odbywają się cyklicznie w 2023 r. Do chwili obecnej dotyczyły zagadnień bezpieczeństwa pracy w leśnictwie, zapobiegania wypadkom przy pracy, bezpieczeństwa pracy w budownictwie, przepisów o służbie zdrowia, przepisów o cudzoziemcach.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie planuje do końca roku kolejne bezpłatne webinaria na temat: bhp przy obsłudze maszyn i urządzeń, niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników chemicznych w środowisku pracy, przepisów o kierowcach w transporcie drogowym, przepisów o nauczycielach, a o ich dokładnym terminie będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu