Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 28 sierpnia 2023
1:4 minut
XVII Regionalne Zawody Drwali
W dniu 25 sierpnia 2023 r. odbyły się XVII Regionalne Zawody Drwali, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Zmagania drwali odbyły się na terenie Nadleśnictwa Brzozów, na terenie leśnictwa Wola Krecowska i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
 
Przed rozpoczęciem zawodów przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie przedstawił uczestnikom, sędziom i innym zgromadzonym osobom problematykę, dotyczącą zadań Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie badania przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy. Szczególnie uwzględniono wypadki przy pracy, mające miejsce przy pracach związanych z gospodarką leśną tj. pozyskaniem i zrywką drewna. Omówiono przyczyny ich zaistnienia na podstawie dokumentacji kontrolnej sporządzonej przez inspektorów pracy badających opisaną tematykę.
 
Celem zawodów było podnoszenie umiejętności drwali wykonujących prace przy pozyskaniu drewna w lesie oraz upowszechnienie stosowania bezpiecznych metod pracy.
 
Zawody podzielone zostały na 5 konkurencji:
  • ścinka drzew,
  • okrzesywanie drzew,
  • przygotowanie pilarki do pracy,
  • złożona przerzynka kłód,
  • dokładność przerzynki.
Udział w zmaganiach wzięło 23 drwali, reprezentujących 22 nadleśnictwa zgrupowane w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu