Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 18 września 2023
1:24 minut
Przedstawicielka OIP w Rzeszowie podczas XVII Europejskich Targach Pracy Work Expo.

Pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie w dniu 16 września br. uczestniczyli w XVII Europejskich Targach Pracy Work Expo, zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Tegoroczna edycja Europejskich Targów Pracy była adresowana m.in. do obywateli Ukrainy, którzy wskutek wojny osiedlili się na Podkarpaciu i chcą się aktywizować zawodowo. W targach uczestniczyli pracodawcy poszukujący kadr – również stażystów i praktykantów, firmy szkoleniowe, biura pośrednictwa pracy i instytucje wspomagające aktywizację zawodową.

Wydarzeniem towarzyszącym były zorganizowane równolegle XXVII Targi Budownictwa Expo Dom, na których wystawcami byli producenci i dystrybutorzy materiałów i systemów budowlanych oraz przedsiębiorstwa świadczące szeroką gamę usług w zakresie budownictwa.

Na tej imprezie targowej, Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie zorganizował stoisko promocyjne PIP. Na stoisku tym wystawcy jak i odwiedzający targi mogli zapoznać się i skorzystać z szerokiej gamy wydawnictw Państwowej Inspekcji Pracy, adresowanych zarówno do pracodawców jak i pracowników. Mieli także możliwość uzyskania bezpłatnych porad z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym udzielanych w języku ukraińskim.

Udział w targach był znakomitą okazją do rozpropagowania programów prewencyjnych i informacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy, adresowanych do pracodawców w szczególności działających w branży budowlanej, a także do zainteresowania problematyką bezpieczeństwa pracy w budownictwie szerokiego otoczenia społecznego. Wśród odwiedzających Targi Budownictwa byli m.in. drobni inwestorzy zamierzający rozpocząć budowę domu bądź będący w trakcie procesu inwestycyjnego, którzy często wraz z całymi rodzinami przyszli aby zapoznać się z ofertami wystawców.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu