Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 28 sierpnia 2023
1:0 minut
Uczestnicy szkolenia zakładów usług leśnych działających na terenie Nadleśnictwa Leżajsk.

W sali wykładowej Nadleśnictwa Leżajsk w dniu 23 sierpnia 2023 r. odbyło się szkolenie dla pracodawców i pracowników zakładów usług leśnych, działających na terenie Nadleśnictwa Leżajsk. Jego tematem było przestrzeganie przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie pozyskania i zrywki drewna.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej, przeprowadzonej na powierzchniach roboczych znajdujących się na terenie leśnictwa.

W części teoretycznej Pan Krzysztof Kopała Starszy Inspektor Pracy Specjalista omówił zagadnienia związane z obowiązkami pracodawców i pracowników w wyżej opisanym zakresie, tj.: przygotowaniem pracowników do pracy, kwalifikacjami zawodowymi oraz podstawowymi wymaganiami, które powinny spełniać maszyny i narzędzia eksploatowane przy pozyskaniu i zrywce drewna.

W części praktycznej zaprezentowano pokazową ścinkę kilku drzew przez pilarza za pomocą pilarki spalinowej. Po wykonanej ścince drzew zostały omówione parametry wykonanych cięć oraz wskazano błędy jakie popełnił pilarz.

Podczas szkolenia zostały udostępnione słuchaczom broszury oraz poradniki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy podczas ścinki i zrywki drewna, wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu