Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 5 września 2023
0:54 minut

W dniu 04.09.2023 r. w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznym odbyło się szkolenie związane z tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania prac związanych z gospodarką leśną – pozyskaniem i zrywką drewna.

Spotkanie zorganizowane było we współpracy z Nadleśnictwami: Stuposiany, Lutowiska i Ustrzyki Dolne.

Przedmiotem szkolenia były zagadnienia związane z obowiązkami pracodawców i pracowników tj.: przygotowaniem pracowników do pracy, kwalifikacjami zawodowymi oraz podstawowymi wymaganiami, które powinny spełniać maszyny i narzędzia eksploatowane przy pozyskaniu i zrywce drewna. Dodatkowo dokonano omówienia okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy mającymi miejsce podczas prac związanych z pozyskiwaniem drewna.

W szkoleniu udział wzięło 57 osób – przedstawicieli zakładów wykonujących usługi związane z gospodarką leśna na terenie Nadleśnictw Stuposiany, Lutowiska i Ustrzyki Dolne oraz przedstawiciele ww. jednostek PGL Lasy Państwowe.

Podczas szkolenia zostały udostępnione słuchaczom broszury oraz poradniki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy podczas ścinki i zrywki drewna wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy 

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu