Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 3 lipca 2024
0:59 minut
Uczestnicy spotkania informacyjnego dla obywateli Ukrainy.

W ramach działań prewencyjno-promocyjnych pracownicy Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, w dniu 26 czerwca 2024 r., zorganizowali w siedzibie fundacji UNITATEM w Jarosławiu szkolenie z zakresu legalności zatrudnienia obywateli Ukrainy.

Spotkanie miało na celu przekazanie informacji na temat przepisów regulujących podejmowanie pracy w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawnych wprowadzonych na mocy ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (tzw. specustawy wojennej) i jej nowelizacji.

W trakcie spotkania omówione zostały wady i zalety różnych form zatrudnienia na polskim rynku pracy oraz podstawowe prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy w zakresie prawa pracy w tym również bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dzięki odbytemu spotkaniu, obywatele Ukrainy mieli możliwość bezpośredniego uzyskania niezbędnych informacji związanych z podjęciem pracy w Polsce. Spotkanie przeprowadzone zostało w języku ukraińskim, co niewątpliwie ułatwiło przyswojenie informacji osobom zainteresowanym.

Uczestnicy szkolenia mogli także skorzystać z materiałów promocyjnych oraz publikacji wydanych nakładem Państwowej Inspekcji Pracy również w języku ukraińskim.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu