Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 28 czerwca 2024
1:2 minut

W ramach organizowanej przez Oddział ZUS w Jaśle akcji informacyjnej „Dzień Przedsiębiorcy” w dniu 26 czerwca br. Pani Barbara Czarnek – Nadinspektor Pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie szczegółowo omówiła „Bieżące zmiany w zakresie prawa pracy”.

W spotkaniu wzięło udział 30 przedstawicieli przedsiębiorstw, w tym płatnicy objęci programem obsługi płatnika strategicznego.

Tegoroczna edycja „Dnia Przedsiębiorcy” jest szczególna, ponieważ została połączona z obchodami 90-lecia powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Spotkanie otworzyła p. Krystyna Domaradzka, Dyrektor Oddziału w Jaśle, która przywitała wszystkich gości.

„Dzień Przedsiębiorcy” miał na celu m.in. umożliwienie przedsiębiorcom uzyskania informacji o prawach i obowiązkach płatników składek związanych z realizacją zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych, rozliczania i opłacania należnych składek, rozliczania i wypłaty świadczeń zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy.

Podczas wydarzenia eksperci ZUS przybliżyli m.in. zagadnienia związane z ubezpieczeniem społecznym osób powołanych do pełnienia funkcji członka zarządu oraz zasady ustalania i dokumentowania prawa do świadczeń w razie choroby i macierzyństwa.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem przedstawicieli firm.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu