Dodano: 20 października 2025
0:53 minut

Pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie wzięli udział w seminarium edukacyjnym pt. „Mądry, ostrożny, rozważny – RAZEM przeciwko handlowi ludźmi”, zorganizowanym w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.

Spotkanie odbyło się 17 października 2025 r., w ramach działań prewencyjno-promocyjnych z okazji Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi. Wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości młodzieży w zakresie bezpiecznego podejmowania pierwszej pracy oraz zagrożeń związanych z nielegalnym zatrudnieniem i handlem ludźmi.

Podczas spotkania przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie wygłosili prelekcję skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych i przyszłych studentów. Przedstawili istotne zagadnienia dotyczące legalności zatrudnienia, form zawierania umów,praw pracowniczych, zasad bezpiecznego wejścia na rynek pracy.

W ramach wspólnych działań w seminarium uczestniczyli również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Powiatowego Urzędu Pracy w Przemyślu, Hufca Pracy w Przemyślu.

Uczestnikom seminarium zostały przekazane broszury wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy na zorganizowanym stoisku informacyjnym.