09.08.2018

Rejestr wypadków 2018

WYPADEK W DRUKARNII
5 stycznia 2018 roku około godziny 12.00 w zakładzie produkcyjnym w Trzcianie, w trakcie obsługi maszyny drukarskiej doszło do pochwycenia palca operatora przez obracającą się rolkę nawijanego papieru. W wyniku zdarzenia pracownik doznał złamania kciuka prawej ręki.
 
ŚMIERĆ NA SKUTEK UPADKU Z WYSOKOŚCI
12 stycznia 2018 roku około godziny 11.30 na terenie zakładu pracy w Dębicy, w trakcie prac transportowych pracownik chcąc przesunąć ręcznie paletę z kartonami chwycił za taśmę spinającą ładunek. Taśma rozerwała się i pracownik spadł przez otwarte drzwi z wysokości około 3,5 metra na betonowy plac. Na skutek doznanych obrażeń poszkodowany zmarł.
 
WYPADEK W TRAKCIE ROZŁADUNKU
18 stycznia 2018 roku około godziny 11.45 w Rzeszowie, podczas rozładunku materiałów budowlanych pracownik sklepu najechał wózkiem podnośnikowym na nogę kierowcy samochodu, którym dostarczono towar.
 
NIEBEZPIECZNA WYMIANA BUTLI Z TLENEM
18 stycznia 2018 roku około godziny 10.25 na terenie hali produkcyjnej w Łańcucie, podczas wymiany baterii butli z tlenem nastąpiło rozerwanie węża i wybuch. W wyniku tego wydarzenia pracownik doznał poparzeń ręki. Poszkodowany był pod wpływem alkoholu.
 
WYPADEK PRZY OBSŁUDZE PRASY
20 stycznia 2018 roku około godziny 14.30 na terenie pomieszczenia produkcyjnego jasielskiego zakładu, podczas obsługi prasy mimośrodowej poszkodowany doznał zmiażdżenia czwartego palca lewej ręki.
 
WYPADEK W PIEKARNII
21 stycznia 2018 roku o godzinie 10.50 na terenie pomieszczenia produkcyjnego w Ulanowie, podczas czyszczenia walcarki do ciast doszło do pochwycenia lewej ręki pracownika. W wyniku tego wydarzenia poszkodowana doznała obrażeń przedramienia.
 
WYPADEK W MAGAZYNIE STALI
26 stycznia 2018 roku o godzinie 8.20 na terenie hali magazynowej rzeszowskiego zakładu, pracownik został dociśnięty przez składowane profile metalowe do konstrukcji regału. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania prawej nogi w okolicach łydki.
 
ŚMIERTELNE PRZYGNIECENIE PRACOWNIKA
28 stycznia 2018 roku o godzinie 16.45 na terenie placu postoju samochodów ciężarowych w Stalowej Woli, pracownik został przygnieciony przez ciągnik siodłowy wraz z naczepą do innej zaparkowanej naczepy. W wyniku uderzenia poszkodowany doznał urazów wewnętrznych i zmarł w szpitalu.
 
WYPADEK PODCZAS OBSŁUGI GILOTYNY
31 stycznia 2018 roku około godziny 8.30 na terenie zakładu stolarskiego w Kamieniu, podczas wykonywania prac przy obsłudze gilotyny pracownik doznał amputacji czterech palców lewej ręki.
 
NIEBEZPIECZNE POŚLIZGNIĘCIE
7 lutego 2018 roku około godziny 11.00 w na terenie budowy w miejscowości Trzebownisko, w trakcie montażu szalunków fundamentów słupa energetycznego pracownik poślizgnął się na oblodzonej powierzchni stopy fundamentowej i upadł na otaczający teren. W wyniku wypadku poszkodowany doznał rany tłuczonej głowy, stłuczenia lewego barku i stłuczenia żeber.
 
WYPADEK PRZY SEGREGACJI ŚMIECI
7 lutego 2018 roku około godziny 12.10 na terenie zakładu w miejscowości Malinie, podczas czyszczenia rolek taśmociągu poszkodowana doznała obrażeń lewej ręki.
 
UPADEK Z WYSOKOŚCI
8 lutego 2018 roku, około godziny 18.20 na terenie zakładu produkcyjnego w Dębicy, podczas wykonywania prac, przy użyciu drabiny przystawnej, pracownik spadł z wysokości 1,5 metra na podłoże. W wyniku wypadku poszkodowany doznał złamania obu rąk.
 
AMPUTACJA DŁONI
13 lutego 2018 roku, około godziny 10.00 na terenie zakładu stolarskiego w miejscowości Pluty, pracownik podczas obsługi piły tarczowej doznał obcięcia części lewej dłoni.
 
WYPADEK W TARTAKU
15 lutego 2018 roku około godziny 14.00 na terenie zakładu w miejscowości Oleszyce, podczas wymiany przewodu wyciągu trocin pracownik stracił przytomność. Przybyły lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.
 
UPADEK Z DRABINY
18 lutego 2018 roku, około godziny 10.00 w miejscowości Skowierzyn, podczas usuwania awarii dopływu energii elektrycznej pracownik spadł z drabiny przystawionej do słupa elektrycznego, z wysokości około 2 metrów, na otaczający teren. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu kręgosłupa.
 
URAZ NOGI
22 lutego 2018 roku około godziny 9.50 na terenie zakładu w Miejscu Piastowym, podczas demontażu zezłomowanego samochodu pracownik doznał złamania nogi.
 
URAZ GŁOWY
22 lutego 2018 roku około godziny 13.00 na terenie zakładu w miejscowości Paszczyna, podczas prac rozładunkowych odpadów pracownik spadł ze stopnia naczepy samochodu. W wyniku zdarzenia doznał urazu głowy.
 
ZŁAMANIE NOGI
26 lutego 2018 roku około godziny 10.00, na terenie zakładu produkcyjnego w Korczynie, podczas rozładunku towaru z regału, przy użyciu wózka jezdniowego, pracownik doznał złamania nogi.
 
NIEBEZPIECZNE POŚLIZGNIĘCIE
26 lutego 2018 roku około godziny 11.00 na terenie budowy w Rzeszowie na ul. Ciepłowniczej, podczas podnoszenia rury stalowej o długości 12 m pracownik poślizgnął się i upadł doznając złamania trzech żeber i ogólnych obrażeń.
 
WYPADEK PRZY ODŚNIEŻANIU DACHU
6 marca 2018 roku około godziny 8.30 podczas usuwania zalegającego śniegu i lodu z dachu hali produkcyjnej zakładu w Rymanowie, pracownik stojąc w pojemniku metalowym na podniesionych widłach wózka jezdniowego, stracił równowagę i spadł wraz z pojemnikiem, z wysokości około 2 metrów. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania nogi i pęknięcia kości miednicy.
 
URAZ DŁONI
6 marca 2018 roku około godziny 8.55 na terenie zakłady produkcyjnego w Gliniku Średnim podczas obsługi tarczowej pilarki formatowej pracownik doznał amputacji opuszka palca II lewej ręki.
 
ZŁAMANIE NOGI
6 marca 2018 roku około godziny 13.20 w pomieszczeniu produkcyjnym zakładu w Stalowej Woli pracownik potknął się uderzając nogą w stalową konstrukcję. W wyniku tego wydarzenia doznał złamania kości piszczelowej.
 
ŚMIERĆ PRZY ROZŁADUNKU WĘGLA
8 marca 2018 roku około godziny 22.40 na terenie terminalu rozładunkowego w Medyce podczas rozładunku węgla z wagonu pracownik został uderzony chwytakiem koparki. W wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć.
 
UPADEK Z DRABINY
8 marca 2018 roku około godziny 8.00 podczas remontu sklepu na terenie rzeszowskiej galerii poszkodowany spadł z drabiny doznając licznych obrażeń.
 
ŚMIERĆ PRZY PRACACH LEŚNYCH
9 marca 2018 roku około godziny 10.00 podczas obalania drzewa na terenie leśnictwa Marylin właściciel zakładu został uderzony w głowę przez złamany konar drzewa. W wyniku doznanych obrażeń głowy poszkodowany poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.
 
URAZ DŁONI
12 marca 2018 roku około godziny 8.20 na terenie pomieszczenia produkcyjnego w Krośnie podczas czyszczenia walców nakładarki kleju pracownica doznała obrażeń prawej ręki.
 
UPADEK Z RUSZTOWANIA
15 marca 2018 roku około godziny 8.20 na terenie budowa budynku handlowo-usługowego w Jarosławiu przy ulicy Przemysłowej, w trakcie wykonywania prac elewacyjnych z niekompletnego rusztowania warszawskiego, pracownik spadł z podestu roboczego zlokalizowanego na wysokości ok. 4,5 m na podest pośredni na wysokości ok. 1,8 m. W wyniku wypadku poszkodowany doznał obrażeń głowy i urazów kończyn.
 
WYPADEK W SKLEPIE
20 marca 2018 roku około godziny 12.00 na zapleczu sklepu w Jaśle pracownica w trakcie obsługi elektrycznego wózka paletowego zahaczyła o regały mobilne. W wyniku zdarzenia oparte o regały płyty boczne przewróciły się na poszkodowaną.
 
PRZYCIŚNIĘCIE PRACOWNIKA
20 marca 2018 roku około godziny 15.34 na terenie placu załadunkowego w Stalowej Woli podczas przygotowania naczepy do załadunku kierowca został przyciśnięty przenoszonym przez suwnicę elementem stalowym do plandeki nie doznając obrażeń.
 
ZŁAMANIE NOGI PODCZAS ROZŁADUNKU
24 marca 2018 r. około godziny 8.50 na terenie placu załadunkowego w Sanoku podczas rozładunku towaru z przyczepy ciągnikowej nastąpiło przewrócenie się wózka podnośnikowego. W wyniku tego wydarzenia operator doznał złamania nogi.
 
KOLIZJA DWÓCH WÓZKÓW JEZDNIOWYCH
26 marca 2018 roku o godzinie 6.19 na terenie magazynu w Rzeszowie podczas prac transportowych doszło do kolizji dwóch wózków jezdniowych. W wyniku tego wydarzenia jeden z operatorów doznał obrażeń prawej nogi.
 
UPADEK Z WYSOKOŚCI
27 marca 2018 roku o godzinie 16.00 w budynku mieszkalnym przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli poszkodowany spadł z rusztowania z wysokości około 4 metrów.
 
ŚMIERĆ PRZY PRACACH LEŚNYCH
28 marca 2018 roku około godziny 16.00 podczas prac pozyskiwania drewna na terenie leśnictwa Muczne poszkodowany został uderzony w głowę spadającym konarem. W wyniku doznanych obrażeń zmarł.
 
PRZYGNIECENIE WÓZKIEM PODNOŚNIKOWYM
29 marca 2018 roku około godziny 6.30 na terenie magazynu w miejscowości Zaczernie, pracownik został przygnieciony do regału wózkiem podnośnikowym.
 
PRZYGNIECENIE NOGI
5 kwietnia 2018 r. około godziny 12.30 w miejscowości Babica w trakcie rozładunku samochodu dostawczego doszło do przygniecenia prawej nogi pracownika przez podkład kolejowy do burty samochodu. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał stłuczenia kości piszczelowej prawej nogi.
 
PRZYSYPANIE KUKURYDZĄ
7 kwietnia 2018 r. około godziny 10.,5 w gospodarstwie rolnym w miejscowości Kosina podczas rozładunku kukurydzy z silosu pracownik został przysypany ziarnem. W wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.
 
PRZYGNIECENIE PRACOWNIKA
9 kwietnia 2018 r. około godziny 8.00 na terenie zakładu produkcyjnego w Skołyszynie podczas uruchamiania niesprawnego wózka jezdniowego przy pomocy kabli rozruchowych, wózek jezdniowy, z którego pobierany był prąd przemieścił się przygniatając drzwiami pracownika. Poszkodowany doznał rany ciętej głowy.
 
UPADEK Z RUSZTOWANIA
9 kwietnia 2018 r. około godziny 13.50 w miejscowości Kańczuga poszkodowany spadł rusztowania typu Warszawa, z wysokości około 1.5 metra, doznając obrażeń kręgosłupa.
 
POPARZENIE PRACOWNIKA
10 kwietnia 2018 r. około godziny 12.30 na terenie zakładu produkcyjnego w Nowej Dębie pracownik przechodząc obok magazynu został uderzony otwierającymi się drzwiami i poparzony wydobywającymi się z pomieszczenia gorącymi gazami, powstałymi na skutek wybuchu w pomieszczeniu magazynu.
 
AMPUTACJA PALCÓW
14 kwietnia 2018 r. około godziny 8.20 w miejscu produkcji przemysłowej na terenie rzeszowskiego zakładu pracy w trakcie pracy przy użyciu pilarki do cięcia wzdłużnego doszło do pochwycenia prawej dłoni pracownika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ran szarpanych palców prawej dłoni.
 
ŚMIERĆ POD KOŁAMI
23 kwietnia 2018 r. około godziny 11.30 w miejscowości Szebnie podczas wysiadania z samochodu ciężarowego będącego w ruchu poszkodowany potkną się i wpadł pod koła. W wyniku tego wydarzenia poniósł śmierć.
 
WYPADEK PRZY PRACACH LEŚNYCH
24 kwietnia 2018 r. około godziny 16.20 na terenie leśnictwa Hermanowa podczas obalania drzewa pracownik został uderzony w plecy odłamanym konarem. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał lżejszych obrażeń ciała.
 
PORAŻENIE PRĄDEM
30 kwietnia 2018 r. około godziny 11.00 w domu prywatnym w miejscowości Frysztak podczas wiercenia otworu w ścianie pod gniazdo światłowodowe pracownik trafił na przewód pod napięciem. Doszło do zwarcia i poszkodowany został porażony prądem.
 
URAZ GŁOWY
7 maja 2018 r. około godziny 10.15 na terenie hali produkcyjnej zakładu w Stalowej Woli podczas usuwania odpadów technologicznych z wtryskarki do systemów rynnowych pracownik doznał obrażeń głowy.
 
UPADEK Z RAMPY
10 maja 2018 r. około godziny 16.15 na terenie zakładu w Dębicy pracownik będąc pod wpływem alkoholu (2,6 promila) spadł z rampy załadowczej, z wysokości 1,2 metra na podłoże. W wyniku tego wydarzenia poszkodowany doznał ciężkich obrażeń głowy, jest w stanie śpiączki farmakologicznej.
 
UPADEK Z DRABINY
17 maja 2018 r. około godziny około 9.50 na terenie budowy przy ulicy Chmury w Rzeszowie poszkodowany spadł z drabiny z wysokości 1,5 metra na podłoże, doznając ciężkich obrażeń głowy.
 
UDERZENIE SUWNICĄ
17 maja 2018 r. około godziny 11.30 na terenie budowy hali produkcyjnej w Stalowej Woli podczas montażu uchwytów do rurociągów wentylacyjnych poszkodowany został uderzony suwnicą doznając złamania żeber.
 
URAZ RĘKI
18 maja 2018 r. około godziny 0.30 na terenie zakładu produkcyjnego w miejscowości Pustków-Osiedle podczas obsługi wózka widłowego poszkodowany doznał obrażeń ręki.
 
URAZ GŁOWY
21 maja 2018 r. około godziny 13.30 w Sanoku podczas rozstawiania drabiny trójelementowej jeden z elementów opadł i ranił poszkodowanego w głowę.
 
SKALECZENIE PIŁĄ
22 maja 2018 r. około godziny 11.30 na terenie Nadleśnictwa Oleszyce podczas wyrabiania drewna pracownik w wyniku skaleczenia piłą motorową doznał obrażeń lewej ręki.
 
URAZ PALCÓW PRZY PILE
23 maja 2018 r. około godziny 9.05 na terenie pomieszczenia produkcji w Rymanowie podczas obsługi piły tarczowej pracownik doznał uszkodzenia kości dwóch palców.
 
URAZ PALCÓW PRZY PILE
24 maja 2018 r. około godziny 21.55 w zakładzie produkcyjnym w Zaklikowie podczas czyszczenia piły tarczowej pracownik doznał obrażeń palców prawej dłoni.
 
UPADEK Z DRABINY
24 maja 2018 r. około godziny 20.00 w Tarnobrzegu właściciel firmy w trakcie montażu instalacji odgromowej spadł z drabiny, doznając obrażeń kręgosłupa.
 
WYPADEK PRZY POZYSKIWANIU DREWNA
24 maja 2018 r. około godziny 15.15 na terenie Nadleśnictwa Oleszyce pracownik podczas mechanicznego załadunku drewna został uderzony kłodą w plecy. W wyniku wypadku poszkodowany doznał złamania żeber i uszkodzenia kręgosłupa.
 
POŻAR NA ZŁOMOWISKU
29 maja 2018 r. około godziny 11.00 na terenie zakładu w miejscowości Wólka Niedźwiedzka w trakcie demontażu butli gazowej na złomowisku odpadów doszło do zapłonu gazu. W efekcie zdarzenia doszło do pożaru całego zakładu.
 
UPADEK Z WYSOKOŚCI
30 maja 2018 r. około godziny 16.30 na terenie budowy w Rzeszowie przy ulicy Żmigrodzkiej podczas prac budowlanych poszkodowany spadł z balkonu, z wysokości około 10 metrów. W wyniku doznanych obrażeń tego samego dnia zmarł w szpitalu.
 
ŚMIERĆ W LESIE
4 czerwca 2018 r. około godziny 9.57 na terenie Nadleśnictwa Kolbuszowa podczas ścinania drzewa pracownik został przygnieciony kłodą ponosząc śmierć.
 
NAJECHANIE PRZEZ WÓZEK WIDŁOWY
4 czerwca 2018 r. około godziny 15.30 na terenie zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli pracownik przechodząc przez drogę transportową został uderzony przez wózek widłowy doznając obrażeń stopy.
 
UPADEK Z WYSOKOŚCI
5 czerwca 2018 r. około godziny 15.00 na terenie budowy budynku mieszkalnego w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej pracownik spadł przez otwór technologiczny z piątego, na drugie piętro. W wyniku upadku doznał obrażeń głowy i kości miednicy.
 
WYPADEK NA DRODZE
8 czerwca 2018 r. około godziny 12.50 na drodze publicznej w Dąbrowa Rzeczycka około godziny Pracownik podczas zbierania odpadów komunalnych został najechany przez motocykl doznając złamania nogi oraz obojczyka. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia.
 
AMPUTACJA PALICZKA
11 czerwca 2018 r. około godziny 14.50 na terenie zakładu produkcyjnego w Mielcu podczas obsługi prasy hydraulicznej poszkodowany doznał amputacji paliczka palca lewej ręki.
 
WYPADEK PRZY ROZŁADUNKU
12 czerwca 2018 r. około godziny 10.40 na terenie rzeszowskiego zakładu podczas rozładunku towaru pracownik został przyciśnięty kontenerem doznając lżejszych obrażeń.
 
OBRAŻENIA RĘKI
12 czerwca 2018 r. około godziny 10.50 na terenie zakładu w miejscowości Dulcza Wielka pracownik rąbiąc siekierą drewno doznał skaleczenia lewej ręki.
 
UPADEK Z WYSOKOŚCI
12 czerwca 2018 r. około godziny 11.10 na terenie gospodarstwa rolnego w miejscowości Sieniawa podczas wymiany płyt azbestowo-cementowych poszkodowany spadł z wysokości 6 metrów.
 
WYPADEK Z UZYCIEM WÓZKA WIDŁOWEGO
13 czerwca 2018 r. około godziny 12.30 w Przemyślu pracownik jadący wózkiem widłowym jako pasażer spadł podczas próby zejścia z wózka będącego w ruchu. Kierujący wózkiem widłowym nie zachował ostrożności i najechał na stopę pracownika. Poszkodowany doznał pęknięcia kości śródstopia.
 
WYPADEK PODCZAS OBSŁUGI PIŁY
13 czerwca 2018 r. około godziny 14.50 w miejscowości Zahutyń podczas obsługi pilarki tarczowej doszło do pochwycenia koszuli zleceniobiorcy przez tarczę piły. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał rany szarpanej brzucha.
 
ZGNIECENIE PALCÓW
18 czerwca 2018 r. około godziny 15.30 na terenie zakładu produkcyjnego w Sanoku podczas obsługi walcowej nakładarki kleju pracownik włożył rękę pomiędzy walce. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał zgniecenia czterech palców lewej ręki.
 
WYPADEK PRZY PRACACH TRANSPORTOWYCH
18 czerwca 2018 r. około godziny 8.10 w zakładzie przemysłowym w miejscowości Rudna Mała podczas prac magazynowych związanych z przesuwaniem okna o wadze ok. 195 kg, z regału magazynowego na wózek transportowy, doszło do przewrócenia się okna na pracownika. W wyniku wydarzenia poszkodowany został przygnieciony do posadzki, doznając złamanie prawej nogi w kolanie.
 
OBRAŻENIA NOGI
18 czerwca 2018 r. około godziny 19.30 na terenie zakładu w miejscowości Trzeboś malowany fundament pod lampę drogową przewrócił się i uderzył pracownika w nogę. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania lewej nogi.
 
URAZ KLATKI PIERSIOWEJ
20 czerwca 2018 r. około godziny 23.10 w zakładzie produkcyjnym w Stalowej Woli podczas szlifowania odkuwek doszło do pęknięcia tarczy szlifierskiej na trzy części. Jedna część tarczy uderzyła pracownika w klatkę piersiową. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu lewego płuca.
 
ŚMIERC W WYKOPIE
26 czerwca 2018 r. około godziny 15.30 na terenie budowy w Rzeszowie przy ulicy Żmigrodzkiej pracownik został przysypany ziemią w wykopie o głębokości około 3,5 metra. W wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.
 
POPAŻENIE RĘKI
26 czerwca 2018 r. około godziny 13.30 w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Jasionka podczas uruchamiania wtryskarki do tworzyw sztucznych pracownik doznał poparzeń lewej ręki.
 
URAZ GŁOWY
28 czerwca 2018 r. około godziny 12.50 na terenie drogi publicznej w miejscowości Jawornik Polski podczas wyciągania samochodu z rowu, kierowca lawety został uderzony w głowę zbloczem.
 
URAZ GŁOWY
28 czerwca 2018 r. około godziny 14.10 na placu budowy w Stalowej Woli pracownik przechodząc obok budynku gdzie odbywały się prace szalunkowe został uderzony w głowę deską. W wyniku tego wydarzenia doznał pęknięcia kości łuku brwiowego.
 
UPADEK Z DRABINY
3 lipca 2018 r. około godziny 10.50 w miejscowości Jelna w trakcie wykonywania prac związanych z podwyższaniem słupa elektroenergetycznego, podczas próby podwieszania przewodu elektrycznego na słup, pracownik spadł z drabiną z wysokości około 15 metrów, na otaczający teren. W wyniku wypadku poszkodowany doznał złamania kręgosłupa i licznych ogólnych obrażeń.
 
URAZ NÓG
3 lipca 2018 r. około godziny 8.50 na terenie zakładu produkcyjnego w miejscowości Ulanów podczas przeglądu niesprawnego urządzenia do brykietowania trocin pracownik doznał obrażeń nogi.
 
UKĄSZENIE
3 lipca 2018 r. około godziny 8.40 w Jaśle w trakcie wykonywania prac przygotowawczych do montażu kabla światłowodowego pracownik został ukąszony przez owada. W wyniku zdarzenia doznał wstrząsu anafilaktycznego, poszkodowany przebywa w szpitalu w stanie śpiączki farmakologicznej.
 
URAZ GŁOWY
4 lipca 2018 r. około godziny 14.15 na terenie budowy budynku jednorodzinnego w Dębicy pracownik w trakcie szpachlowania ścian prawdopodobnie spadł z trzeciego stopnia betonowych schodów na podłoże. Poszkodowany doznał pęknięcia czaszki.
 
UPADEK Z RUSZTOWANIA
4 lipca 2018 r. około godziny 12.20 na terenie budowy budynku jednorodzinnego w Przeworsku poszkodowany spadł z systemowego rusztowania elewacyjnego, z wysokości około 2 metrów na otaczający teren. W wyniku zdarzenia doznał lekkich obrażeń ciała.
 
UPADEK Z RUSZTOWANIA
4 lipca 2018 r. około godziny 14.00 na terenie budowy budynku wielorodzinnego w Tarnobrzegu w trakcie prac związanych z ociepleniem budynku pracownik prawdopodobnie zasłabł i spadł z rusztowania, z wysokości około 8 metrów, na otaczający teren. W wyniku wypadku poszkodowany doznał złamania biodra, złamania pięciu żeber i stłuczenia płuca.
 
ŚMIERTELNE PORAŻENIE PRĄDEM
6 lipca 2018 r. około godziny 13.30 na terenie budowy budynku jednorodzinnego w miejscowości Teodorówka podczas obsługi ramienia pompy do betonu operator pompy do betonu - współwłaściciel firmy zahaczył o linię elektryczną, w wyniku czego został porażony prądem i zmarł.
 
URAZ RĘKI
6 lipca 2018 r. około godziny 13.30 na terenie budowy w miejscowości Podgrodzie w trakcie przycinania gałęzi drzewa ze zwyżki, operator zwyżki próbując ochronić pilarza przed uderzeniem przez ściętą gałąź, na skutek kontaktu z prowadnicą łańcuchową piły, doznał urazu prawej ręki.
 
URAZ GŁOWY
13 lipca 2018 r. około godziny 6.25 na terenie zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli pracownik obserwował prace transportowe wykonywane przy użyciu wózka widłowego przez magazyniera. Postanowił pomóc i próbował usunąć zakleszczony pod kontenerem materiał. Podczas wykonywania pracy został uderzony w twarz, w okolicę prawego oka. Poszkodowany doznał pęknięcia kości twarzoczaszki.
 
PRZYGNIECENIE MASZYNĄ
17 lipca 2018 r. około godziny 17.20 na terenie budowy hali w Mielcu pracownik w trakcie zacierania mechanicznego posadzki betonowej, prawdopodobnie przez nieuwagę, wpadł do kanału wraz z maszyną, która go przygniotła. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń klatki piersiowej i płuc.
 
WYPADEK PRZY PRACACH TRANSPORTOWYCH
19 lipca 2018 r. około godziny 9.15 na terenie zakładu w miejscowości Wola Dalsza podczas prac transportowych wykonywanych przy użyciu suwnicy, pracownik został uderzony przez spadające blachy. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał obrażeń lewej nogi i ręki.
 
OBCIĘCIE PALICZKA
23 lipca 2018 r. około godziny 9.00 na terenie zakładu produkcyjnego w Woli Rafałowskiej podczas obsługi prasy mimośrodowej młodociany doznał obcięcia paliczka palca lewej ręki.
 
URAZ GŁOWY
25 lipca 2018 r. około godziny 12.00 na placu przyległym do krośnieńskiego zakładu podczas naprawy HDS samochodu ciężarowego poszkodowany spadł z drabiny przystawnej z wysokości 1.5 metra doznając obrażeń głowy i barku.
 
URAZ NOGI
25 lipca 2018 r. około godziny 8.30 na terenie strzyżowskiego zakładu podczas przecinania gumowej stopy od koparki przy użyciu szlifierki kątowej pracownik doznał rozcięcia lewej nogi powyżej kolana.
 
WYPADEK Z UŻYCIEM WÓZKA WIDŁOWEGO
25 lipca 2018 r. około godziny 17.00 na terenie bazy przeładunkowej podczas rozładunku samochodu ciężarowego przy użyciu wózka unoszącego operator wózka widłowego najechał na pracownika. Poszkodowany doznał pęknięcia kości piszczelowej lewej nogi.
 
OBCIECIE PALCÓW PIŁĄ
26 lipca 2018 r. około godziny 11.10 na terenie zakładu w miejscowości Podlesie podczas przerzynania desek przy użyciu pilarki tarczowej poszkodowany doznał obcięcia czterech palców lewej ręki.
 
UDERZENIA OBRABIANYM MATERIAŁEM
27 lipca 2018 r. około godziny 21.06 na terenie pomieszczenia produkcyjnego zakładu w miejscowości Stróże Wielkie podczas obsługi obrabiarki do drewna CNC pracownik został uderzony w pachwinę obrabianym materiałem.
 
URAZ GŁOWY
27 lipca 2018 r. około godziny 19.30 na terenie pomieszczenia produkcyjnego zakładu w miejscowości Kawęczyn podczas zawieszania ramy rusztowania przed ocynkowaniem został uderzony w głowę. Po opatrzeniu rany przez lekarza poszkodowany powrócił do pracy.

 


GIP Przejdź do GIP

WAŻNY KOMUNIKAT

W ZAKRESIE NDS I NDN

Kalendarium

PWŚCPSN
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Wypadki


  • banner177356
  • banner49918
  • banner177358
  • banner49920
  • banner201682
  • banner177360
  • banner177359
  • banner193283
  • banner177357