02.05.2017

Rejestr wypadków 2014

 
11 stycznia 2014 roku około godziny 8.20 na terenie zakładu produkcyjnego w miejscowości Dymitrów Duży w trakcie przecinania deski na pilarce tarczowej formatowej pracownik doznał obcięcia jednego palca oraz skaleczenia trzech palców prawej dłoni.
 
14 stycznia 2014r. około godziny 11.40 w miejscowości Stubno doszło do wypadku komunikacyjnego. Pracownicy wracali do siedziby przedsiębiorstwa w Przemyślu, gdy samochód, którym jechali, wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia jeden poszkodowany poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, a drugi w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu doznał lekkich obrażeń.
 
16 stycznia 2014r. około godziny 10.30 w miejscowości Jaśliska podczas obsługi podestu ruchomego zamontowanego na samochodzie STAR nastąpiło pękniecie elementów łączących człony wysięgnika oraz ich wyrwanie z łącznika. Wysięgnik z koszem, w którym znajdowali się dwaj pracownicy, gwałtownie się obniżył, w wyniku czego jeden z nich doznał obrażeń żeber.
 
21 stycznia 2014r. około godziny 14.00 na terenie zakładu w Łańcucie wózek widłowy w trakcie najazdu na lawetę transportową (po dostawionych najazdach) utracił stabilność. Operator, gdy próbował wysiąść z przewracającego się pojazdu, doznał złamania lewej ręki i rany ciętej głowy.
 
22 stycznia 2014r. około godziny 12.40 na terenie zakładu produkcyjnego w miejscowości Wadowice Górne podczas wyciągania drutu ze spęczarki lewa ręka operatora została przyciśnięta przez elementy ruchome maszyny, wskutek czego doznał on złamania trzech kości śródręcza lewego.
 
23 stycznia 2014r. około godziny 15.00 na terenie rzeszowskiego zakładu produkcyjnego operator maszyny do nawijania folii stretch na mniejsze rolki doznał zgniecenia prawej ręki przez ruchome elementy maszyny.
 
24 stycznia 2014r. około godziny 14.40 na terenie zakładu przetwórstwa przemysłowego w Gorzycach w trakcie próby ustawienia dyszy smarującej piłę tarczową obracająca się siłą bezwładności piła pochwyciła palce lewej ręki pracownika. W wyniku zdarzenia doznał on częściowej amputacji I i II palca lewej ręki.
 
30 stycznia 2014r. około godziny 12.30 pracownik jednej z rzeszowskich szkół wszedł na dach krytej pływalni w celu sprawdzenia ilości zalegającego śniegu. Poślizgnął się i spadł z wysokości około 4 metrów. W wyniku zdarzenia doznał złamania obydwu nóg.
 
31 stycznia 2014r. około godziny 12.20 w Łańcucie pracownik obsługujący specjalistyczny samochód do wywozu nieczystości stałych poślizgnął się na ośnieżonej nawierzchni ulicy i został potrącony przez pojazd przejeżdżający obok. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał uszkodzenia prawej stopy.
 
3 lutego 2014r. około godziny 8.00 na terenie rzeszowskiego zakładu przetwórstwa przemysłowego pracownica wykonująca pracę przy filetowaniu drobiu w pewnym momencie odwróciła się gwałtownie w lewo i nabiła na nóż współpracownicy. W wyniku zdarzenia doznała rany ciętej przedramienia ręki lewej.
 
5 lutego 2014r. około godziny 13.45 na terenie zakładu w Zagórzu w trakcie ustawiania freza frezarki dolnowrzecionowej operator doznał urazu trzech palców, a w konsekwencji amputacji jednego palca prawej ręki.
 
7 lutego 2014r. około godziny 17.30 na terenie hali produkcyjnej zakładu w Krośnie poszkodowany - (obywatel Słowacji) zatrudniony na podstawie umowy zlecenia jako project menager - podczas regulacji nawijarki został pochwycony przez ruchome elementy maszyny. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.
 
10 lutego 2014r. około godziny 19.20 na terenie zakładu w Rymanowie pracownica zatrudniona na stanowisku portiera - dozorcy spadła z drabiny podczas wychodzenia z pomieszczenia pod silosem trocin. Doznała zwichnięcia stawu barkowego, zwichnięcia nogi oraz ogólnych potłuczeń, w tym głowy.
 
11 lutego 2014r. doszło do zbiorowego wypadku przy pracy. Gdy zatruciu tlenkiem węgla uległa osoba mieszkająca w budynku przychodni zdrowia, pierwszej pomocy udzielili lekarz i pielęgniarki tej przychodni, a następnie wezwani ratownicy medyczni i lekarz pogotowia. W sumie dziesięć osób wykonujących czynności reanimacyjne również zatruło się tlenkiem węgla.
 
14 lutego 2014r. około godziny 12.40 na terenie szkoły w Czudcu wchodząca do sali lekcyjnej pracownica zatrudniona na stanowisku sprzątaczki uderzyła się trzonkiem mopa w lewe oko. W wyniku wypadku doznała pęknięcia gałki ocznej.
 
17 lutego 2014r. około godziny 13.50 w Sieniawie podczas udrażniania przewodów kanalizacyjnych granulowaną sodą kaustyczną nastąpił wyrzut substancji i poparzenie twarzy i rąk pracownika.
 
19 lutego 2014r. około godziny 17.00 na terenie hali magazynowej zakładu w Trzcianie pracownik stracił równowagę na równej powierzchni (nadepnął na rozwiązaną sznurówkę). Upadając, uderzył głową w paletę i doznał ran głowy.
 
20 lutego 2014r. około godziny 10.15 na terenie budowy w Rzeszowie elektromonter wykonujący montaż instalacji elektrycznej spadł z drabiny z wysokości ok. 2 m. Doznał złamania przedramion oraz urazu głowy.
 
20 lutego 2014r. około godziny 11.10 na terenie hali produkcyjnej zakładu w Ustrzykach Dolnych pracownik obsługujący tokarkę doznał złamania przedramienia ręki lewej.
 
24 lutego 2014r. około godziny 9.20 na terenie zakładu pracy w Strzyżowie pracownik czyszczący przenośnik taśmowy został wciągnięty przez ruchome elementy maszyny. W wyniku zdarzenia doznał ciężkiego urazu lewej ręki.
 
17 lutego 2014r. około godziny 13.50 w Sieniawie podczas udrażniania przewodów kanalizacyjnych granulowaną sodą kaustyczną nastąpił wyrzut substancji i poparzenie twarzy i rąk pracownika.
 
3 marca 2014r. około godziny 12.00 na terenie hali produkcyjnej zakładu w Stalowej Woli ręka pracownika, który usuwał wióry z wytaczarki, została pochwycona przez ruchome elementy maszyny. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał obcięcia drugiego i trzeciego palca prawej ręki.
 
6 marca 2014r. około godziny 11.50 na terenie zakładu produkcyjnego w Zagórzu pracownik obsługujący prasę hydrauliczną doznał amputacji dwóch palców lewej ręki.
 
10 marca 2014r. około godziny 10.00 na terenie zakładu produkcyjnego w miejscowości Miłocin pracownik obsługujący wykrawarkę do tektury doznał obcięcia części III i IV palca lewej ręki.
 
13 marca 2014r. około godziny 17.35 w Rzeszowie pracownica zajmująca się uzupełnianiem towaru na półkach ekspozycyjnych regałów chciała przestawić wózek unoszący, utrudniający jej przejazd. W tym celu chwyciła za „dyszel” wózka, włączyła zasilanie, po czym stanęła prawą nogą na podeście i wcisnęła przycisk jazdy. Wózek gwałtownie się cofnął, dociskając lewą nogę pracownicy (znajdującą się poza obrysem podestu) do stojącego obok wózka podnośnikowego wysokiego składu. Poszkodowana doznała złamania podudzia lewej nogi.
 
14 marca 2014r. około godziny 11.40 do oddziału banku w miejscowości Wielkie Oczy wtargnął mężczyzną z bronią. Pracownik banku został postrzelony, dwie pracownice doznały szoku.
 
18 marca 2014r. około godziny 17.45 na terenie zakładu w Stalowej Woli w trakcie odbijania nadlewów z odlewu nastąpił odprysk, który uderzył pracownika w czoło nad okiem. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał rany ciętej nad łukiem brwiowym.
 
19 marca 2014 r. około godziny 11.50 na terenie krośnieńskiego zakładu produkcyjnego w trakcie próby odblokowania elementów zakleszczonych w maszynie do przewężania cylindrów opadająca osłona uderzyła pracownika w nadgarstek, w wyniku czego dłonią uderzył w wystający element stalowy. Skutkiem wypadku było rozcięcie skóry lewej dłoni.
 
21 marca 2014r. około godziny 13.30 w parku miejskim w Przemyślu pracownik miał przewieźć płynny beton przy użyciu ciągnika Yamar. Zjeżdżający po skarpie ciągnik przewrócił się, a kierowca wypadł z pojazdu, doznając ogólnych potłuczeń.
 
24 marca 2014r. około godziny 5.15 w miejscowości Babica miał miejsce wypadek komunikacyjny. Pracownicy jechali do Przemyśla, gdzie mieli wykonywać montaż wiaduktu. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał do rowu. W wyniku zdarzenia trzech pracowników doznało lekkich obrażeń ciała.
 
24 marca 20174r. około godziny 17.00 na terenie budowy w Rzeszowie pracownik wykonujący prace szalunkowe stracił przytomność, a upadając doznał urazu głowy.
 
28 marca 2014r. około godziny 9.30 na terenie budowy w Rzeszowie w trakcie ustawiania fundamentu pod słup oświetleniowy ręka poszkodowanego została przygnieciona przez łyżkę koparki.
 
1 kwietnia 2014r. około godziny 16.30 w miejscowości Jaszczew doszło do wypadku podczas rozwożenia ziemi z użyciem wozidła kolebkowego Benford. W trakcie opróżniania wywrotki operator utracił kontrolę nad pojazdem, który stoczył się z urwiska. Poszkodowany doznał ogólnych potłuczeń ciała.
 
3 kwietnia 2014r. około godziny 14.30 w Miejscu Piastowym podczas próby odblokowania bramy wjazdowej do hali produkcyjnej doszło do wysunięcia się skrzydła bramy z górnego zaczepu. Opadając, przygniotło pracownika, który doznał otwartego złamania podudzia.
 
8 kwietnia 2014r. około godziny 11.00 na terenie zakładu w Krośnie pracownik w trakcie obsługi maszyny włókienniczej włożył lewą rękę w niezabezpieczoną osłoną strefę niebezpieczną obracających się kół zębatych. W wyniku zdarzenia doznał uszkodzenia V palca lewej ręki.
 
9 kwietnia 2014r. około godziny 8.30 w garażu zakładu pracy w miejscowości Żołynia stażysta zatrudniony przez PUP doznał poparzeń twarzy, głowy i klatki piersiowej. Do zdarzenia doszło w wyniku wybuchu akumulatora podczas czynności zdejmowania klemy.
 
14 kwietnia 2014r. około godziny 8.00 w Przemyślu podczas odbioru śmieci w trakcie załadunku koszy pracownik źle się poczuł. Został przewieziony na bazę, gdzie zasłabł. Zmarł w szpitalu.
 

14 kwietnia 2014r. około godziny 14.30 na terenie budowy budynku mieszkalnego w miejscowości Siedliska robotnik budowlany upadł z wysokości około 1,8 m z niezabezpieczonych balustradą schodów w budowie. W wyniku zdarzenia doznał urazu kręgosłupa i wstrząsu mózgu.

 
15 kwietnia 2014r. około godziny 13.00 na terenie zakładu w miejscowości Wola Mielecka pracownik nieprawidłowo przecinający deski na pile formatowej firmy Sigma odciął sobie trzy palce prawej ręki.
 
17 kwietnia 2014r. na terenie mieleckiego zakładu pracownik przy użyciu klucza zabezpieczającego otworzył drzwi do przestrzeni prasowania odpadów. Prawdopodobnie w momencie gdy częściowo wszedł do tej przestrzeni nastąpił ruch płyty ściskającej odpady. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.
 
17 kwietnia 2014r. na terenie placu załadunkowego firmy w Rudniku nad Sanem pracownik spadł z platformy naczepy, z wysokości około 1 metra, na żwirowe podłoże. Poszkodowany podczas wypadku uderzył się w głowę. W wyniku zdarzenia doznał ogólnego potłuczenia i urazu głowy.
 
30 kwietnia 2014r. około godziny 21 w stalowowolskim zakładzie produkcyjnym miał miejsce zbiorowy wypadek przy pracy. Podczas szlifowania odlewu ze stopów magnezowych, doszło najprawdopodobniej do zaiskrzenia szlifierki elektrycznej, co spowodowało wybuch i pożar pyłu magnezowego. W wyniku wypadku ciężkich poparzeń doznało dwóch pracowników, którzy w konsekwencji ponieśli śmierć.
 
6 maja 2014r. około godziny 10.45, na drodze wojewódzkiej nr 871 Stalowa Wola – Tarnobrzeg, przy wjeździe na teren składowiska odpadów doszło do komunikacyjnego wypadku przy pracy. W wyniku zderzenia dwóch pracowników doznało lekkich obrażeń ciała.
 
13 maja 2014r. około godziny 8.35, w Jarosławiu przy ulicy Grunwaldzkiej, w trakcie prac remontowych usuwany szyb wentylacyjny oderwał się od sufitu i uderzył pracownika w głowę. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał wstrząśnienia mózgu oraz pęknięcia kości czaszki.
 
13 maja 2014r. około godziny 12.30, w Krośnie przy ulicy Naftowej, podczas obsługi tokarki uniwersalnej doszło do zranienia operatora przez wyrzucone wióry. Poszkodowany doznał rany tłuczonej nosa i poparzeń szyi I i II stopnia.
 
19 maja 2014r. około godziny 9.10, na terenie budowy domu jednorodzinnego w miejscowości Skołyszyn, w trakcie wylewania betonu na strop wznoszonego budynku operator został przygnieciony przez wysięgnik pompy betonowozu. W wyniku doznanych obrażeń poszkodowany poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.
 
19 maja 2014r. około godziny 11.00, w trakcie budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Poraż, pracownik stojąc na jezdni obok samochodu firmowego został śmiertelnie potrącony przez nadjeżdżający samochód osobowy.
 
19 maja 2014r. około godziny 13.10 na terenie zakładu produkcyjnego w Kańczudze pracownica weszła na drogę transportową, po której poruszał się wózek widłowy. Koło wózka przejechało po stopie poszkodowanej, powodując rozległą ranę tłuczoną prawej stopy wraz ze złamaniem oraz rozległe uszkodzenie tkanek miękkich.
 
22 maja 2014r. około godziny 6.30 na terenie mieleckiego zakładu produkcyjnego w trakcie obsługi maszyny do formowania i cięcia pianki, operator urządzenia włożył rękę w strefę niebezpieczną. Nastąpiło pochwycenie i w następstwie obcięcie prawej dłoni pracownika.
 
23 maja 2014r. około godziny 16.30 w Rogoźnicy na hali produkcyjnej zakładu, w trakcie usuwania awarii elektrycznej w szafie sterowniczej napędu linii wytłaczarek, powstał łuk elektryczny, który poparzył twarz pracownika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał lekkich obrażeń ciała.
 
28 maja 2014r. około godziny 22.20 na terenie hali produkcyjnej zakładu w Hermanowej pracownik chciał odebrać obrabianą płytę meblową o wymiarach 80*150 cm. Czynność tę wykonywał cykl pracy obrabiarki. Pracownik został uderzony płytą w rękę. Poszkodowany doznał rany ciętej lewego przedramienia.
 
29 maja 2014r. około godziny 10.00 w ciągu komunikacyjnym hali produkcyjnej zakładu w Jarosławiu, po zakończeniu przerwy śniadaniowej pracownik pakowacz wracając na stanowisko pracy potknął się, a następnie upadł na schody. W wyniku zdarzenia doznał urazu kręgosłupa.
 
29 maja 2014r. około godziny 14.30 na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie pracownica kierując pojazdem fiat seicento uległa wypadkowi komunikacyjnemu. W tył samochodu uderzył inny pojazd. W wyniku najechania pojazd poszkodowanej został wypchnięty na przeciwległy pas ruchu, gdzie ponownie został uderzony przez nadjeżdżający z przeciwka inny pojazd. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała ciężkich obrażeń ciała.
 
29 maja 2014r. około godziny 9.30 na terenie zbrojarni w miejscowości Rudna Mała, w trakcie obsługi maszyny do cięcia prętów zbrojeniowych doszło do wciągnięcia trzech palców ręki pracownika, pomiędzy rolki ciągnące. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał uszkodzenia trzech palców lewej ręki.
 
2 czerwca 2014r. około godziny 7.30, na terenie leżajskiego zakładu produkcyjnego podczas wykonywania prac przeglądowych i konserwacyjnych urządzenia służącego do rozładunku przyczep rolniczych ze szpinakiem, jeden z pracowników omyłkowo uruchomił napęd urządzenia, pod którym przebywał pracownik. W wyniku uderzenia tzw. grabiami wyrzucającymi z jednego przenośnika na drugi poszkodowany doznał urazu głowy i klatki piersiowej.
 
3 czerwca 2014r. około godziny 7.10 na terenie zakładu w miejscowości Maleniska, podczas pracy na pilarce tarczowej doszło do wypadku, w wyniku którego poszkodowany operator doznał częściowej amputacji kciuka prawej dłoni.
 
4 czerwca 2014r. około godziny 10.30 w Rzeszowie na ulicy Krzywoustego, w trakcie montażu rusztowania pracownik został uderzony zbloczem służącym do transportu elementów rusztowania. W wyniku zdarzenia doznał urazu głowy.
 
6 czerwca 2014r. około godziny 15.00 na stacji kolejowej w miejscowości Trzciana, podczas wykonywania prac polegających na montażu rozjazdu kolejowego, transportowany przy użyciu koparki gąsiennicowej podzespół – krzyżownica, zakołysał się i uderzył pracownika w nogę. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał rany ciętej prawej nogi.
 
6 czerwca 2014r. około godziny 15.30 na terenie zakładu produkcyjnego w Rudnej Małej, pracownik podczas wykonywania pracy związanej z czyszczeniem kosza zasypowego wibroprasy, doznał złamania otwartego kości podudzia prawej nogi.
 
11 czerwca 2014r. około godziny 7.40 na terenie zakładu produkcyjnego, w Kolbuszowej w trakcie wymiany rolki folii do pakowania podczas ruchu maszyny prawa ręka pracownika została pochwycona przez obracającą się rolkę maszyny pakującej. W wyniku wypadku poszkodowany doznał stłuczenia oraz skaleczenia prawej dłoni.
 
17 czerwca 2014r. około godziny 8.30 na terenie Obwodu Utrzymania Autostrady, pomiędzy miejscowościami Lipie i Mrowla, pracownik wykonujący prace murarskie spadł z drabiny z wysokości około 3 metrów. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu głowy.
 
18 czerwca 2014r. około godziny 17.45 na terenie hali produkcyjnej w Kańczudze pomocnik operatora laminarki, w trakcie czyszczenia wałków z pozostałości kleju, włożył lewą rękę pomiędzy obracające się wałki maszyny. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał oparzenia i rany szarpanej lewej dłoni.
 
18 czerwca 2014r. około godziny 12.00 na terenie hali produkcyjnej jednego ze strzyżowskich zakładów podczas obsługi frezarki poziomej dłoń pracownika została pochwycona przez drut węża wyciągowego, który zacisnął się na palcach dłoni i obciął je.
 
20 czerwca 2014r. około godziny 9.00 na hali produkcyjnej zakładu w Mielcu, podczas obsługi tokarki uniwersalnej pracownik doznał urazu twarzy. Poszkodowany zainstalował w uchwycie trójszczękowym tokarki, kolejny uchwyt o masie kilku kilogramów. W uchwyt ten zamontował śrubę do przykręcania koła samochodowego. W trakcie obróbki śruby dodatkowy uchwyt został wyrwany z mocowania i uderzył obsługującego w głowę.
 
25 czerwca 2014r. około godziny 10.20 na terenie piekarni w Ropczycach, podczas obsługi elektrycznej maszynki do mielenia maku, pracownica włożyła dłoń w strefę niebezpieczną i doznała urazu palców prawej dłoni, skutkującego amputacją palca wskazującego. 
 
28 czerwca 2014r. około godziny 14.00 w Rzeszowie przy ulicy Przy Torze, podczas demontażu metalowych regałów magazynowych jeden z regałów na skutek utraty stabilności przewrócił się na pracownika. W wyniku zdarzenia żaden pracownik nie doznał urazu.
 
1 lipca 2014r. około godziny 12.30 na placu składowym w Nisku przy ulicy Lubelskiej, prowadzono prace transportowe prętów zbrojeniowych o długości 12m za pomocą ładowarki kołowej wyposażonej w widły ładunkowe. Podczas tych prac pakiet prętów zahaczył jednym końcem o inne pręty, a drugi koniec uderzył pracownika. W wyniku wypadku poszkodowany doznał ran tłuczonych twarzy i uda.
 
7 lipca 2014r. około godziny 12.30 w miejscowości Podleszany podczas cofania śmieciarki pojazd dojechał do słupa telegraficznego i przygniótł prawą rękę pracownika stojącego na tylnym stopniu samochodu. Poszkodowany doznał złamania kości ramienia prawej ręki oraz zmiażdżenia tętnicy.
 
7 lipca 2014r. około godziny 5.30 w Szczepańcowej, pracownik upuścił przenoszony na paletę transporter piwa. W wyniku uderzenia o podłogę jedna z butelek pękła i jej górna część uderzyła pracownika w oko. Poszkodowany doznał rany przebijającej rogówki i twardówki oka prawego, oderwania od podstawy i przecięcia tęczówki oraz urazu soczewki.
 
9 lipca 2014r. około godziny 6.00 w Dębicy przy ulicy Polnej, zleceniobiorca podczas wiązania zbrojenia na wysokości 1,5 metra stracił równowagę i upadł do tyłu, uderzając głową o beton. Poszkodowany w wyniku wypadku doznał lekkiego urazu głowy.
 
10 lipca 2014r. około godziny 8.00 w hali produkcyjnej zakładu w Rymanowie, podczas czyszczenia maszyny do laminowania i oklejania, ruchome części maszyny "pochwyciły" rękę poszkodowanego, powodując uraz kciuka prawej dłoni. W wyniku wypadku poszkodowany doznał amputacji opuszki kciuka prawego.
 
14 lipca 2014r. około godziny 10.00 w miejscowości Stale, podczas sprawdzania działania silnika betonomieszarki pracownik znajdujący się na skrzyni biegów obserwował wycieki oleju z silnika. Prawa ręka pracownika znalazła się w pobliżu pracującej, nieosłoniętej turbiny silnika. W wyniku pochwycenia palca przez obracające się łopatki turbiny poszkodowany doznał amputacji paliczka palca prawej dłoni.
 
15 lipca 2014r. około godziny 16.20 do wypadku doszło na terenie mieleckiej firmy produkcyjnej. Pracownik, zatrudniony na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego, przywiózł do firmy bele sprasowanego papieru. W trakcie przetaczania ich na nabrzeże naczepy, jedna z bel przygniotła prawą stopę pracownika. Poszkodowany w wyniku zdarzenia doznał złamania kości prawej stopy.
 
17 lipca 2014r. około godziny 12.15 na stacji elektroenergetycznej na terenie budowy w strefie przemysłowej Stare Miasto Park, przy próbie załączenia zasilania niskiego napięcia do obiektu administracyjno-biurowego doszło do wypadku. Dwóch pracowników zostało porażonych łukiem elektrycznym. W wyniku zdarzenia jeden poszkodowany doznał poparzenia rąk, dłoni i twarzy a drugi poparzenia rąk i twarzy.
 
18 lipca 2014r. około godziny 11.00 na Osiedlu Sportowym w miejscowości Basznia Dolna, w trakcie malowania elewacji w sąsiedztwie napowietrznego przyłącza do budynku linii niskiego napięcia, przedsiębiorca właściciel firmy został śmiertelnie porażony prądem.
 
21 lipca 2014r. około godziny 11.00 na terenie sklepu w Przemyślu przy ulicy 29 Listopada, podczas rozładunku europalet mix z opakowania rozsypały się szklane butelki i spadły na głowę pracownika. Poszkodowany doznał powierzchownego urazu głowy i kręgosłupa szyjnego.
 
22 lipca 2014r. około godziny 9.00 na terenie leśnictwa Pawłowa, podczas obalania graba pracownik został uderzony suchym konarem w twarz. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu twarzy i oka.
 
22 lipca 2014r. około godziny 15.00 na terenie budowy w Krośnie przy ulicy Kisielewskiego, podczas prac związanych z wymianą instalacji centralnego ogrzewania, pracownik łączył pod sufitem rury stalowe c.o. stojąc na drabinie. Drabina obsunęła się i pracownik nabił się prawą ręką na metalowe barierki chroniące okno portierni. Poszkodowany doznał rany szarpanej przedramienia prawej ręki.
 
23 lipca 2014r. około godziny 7.30 na terenie zakładu szklarskiego w Jarosławiu, pracownik trzymał taflę szklaną, która pękła powodując rany cięte jego twarzy.
 
23 lipca 2014r. około godziny 22.20 na terenie zakładu produkcyjnego w Jarosławiu, pracownik po zakończeniu zmiany poślizgnął się na schodach, w wyniku czego doznał otwartego złamania nogi.
 
29 lipca 2014r. około godziny 10.30 na terenie zakładu produkcyjnego w Przeworsku podczas wymiany formy w wibroprasie do produkcji elementów betonowych, w trakcie ręcznego przesuwania formy na wózku, pracownik doznał złamania palców lewej ręki, wskutek dociśnięcia jego dłoni przez zmienianą formę do elementów maszyny.
 
30 lipca 2014r. około godziny 8.00 na terenie zakładu meblarskiego w Stobiernej, w trakcie obsługi frezarki dolnowrzecionowej do drewna pracownik doznał skaleczenia drugiego i trzeciego palca lewej ręki.
 
31 lipca 2014r. około godziny 12.00 w przeworskiej firmie zajmującej się produkcją biopaliwa, pracownik obsługiwał piec w pomieszczeniu suszarni. Po otwarciu popielnika nastąpił wybuch płomieni a pracownik doznał poparzenia części twarzy oraz prawej dłoni.
 
7 sierpnia 2014r. około godziny 9.30 na torach postojowych w Dębicy podczas sprawdzania sprawności dezatora rozładunku wagonu specjalnego doszło do wypadku. W trakcie próby dezator po zatrzymaniu nagle ruszył przygniatając prawą dłoń pracownika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu tkanki miękkiej prawej dłoni.
 
8 sierpnia 2014r. około godziny 10.00 na terenie hali produkcyjnej zakładu w Rogoźnicy, wózek widłowy najechał na lewą stopę pracownicy, która wydzieloną drogą dla ruchu pieszego wracała z toalety na halę produkcyjną.
 
18 sierpnia 2014r. około godziny 14.15 na terenie hali produkcyjnej stalowowolskiego zakładu, podczas toczenia w maszynie IMT nastąpiło zerwanie imaka głowicy, który wraz z oprawą przebił szybę ochronną w drzwiach obrabiarki i wypadł na zewnątrz uderzając pracownika w lewą dłoń oraz w lewą dolną część twarzy.
 
24 sierpnia 2014r. około godziny 2.00 na terenie zakładu w Jaśle na ulicy Towarowej, podczas obsługi stołowej pilarki tarczowej pracownik nie zachowując należytej ostrożności, doznał amputacji urazowej piątego palca prawej ręki.
 
26 sierpnia 2014r. około godziny 7.10 w Jarosławiu, na terenie zakładu pracy przy ulicy Paderewskiego podczas mycia okna pracownica spadła z wysokości, doznając otwartego złamania uda.
 
28 sierpnia 2014r. około godziny 13.45 na terenie krośnieńskiego zakładu transportowego pracownik kończąc zmianę roboczą przystąpił do sprzątania swojego stanowiska. Chcąc usunąć fryzę leżącą pod włączonym podajnikiem, włożył lewą rękę za osłonę przekładni łańcuchowej. W wyniku pochwycenia dłoni doszło do wciągnięcia palców między łańcuch,a koło zębate i obcięcia trzech palców.
 
26 sierpnia 2014r. około godziny 11.00 na terenie słowackiego zakładu chemicznego, w trakcie opróżniania cysterny z fenolem doszło do pęknięcia węża. W wyniku zdarzenia kierowca cysterny(samozatrudniający się Polak) został oblany fenolem. Na skutek obrażeń zmarł.
 
9 września 2014r. około godziny 22.00 wypadkowi uległ pracownik oddelegowany do pracy eksportowej na budowę w Niemczech. W wyniku wypadku poszkodowany doznał urazu czterech palców lewej dłoni, a w konsekwencji amputacji dwóch z nich.
 
12 września 2014r. około godziny 6.00 na terenie przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowego w Rzeszowie uruchomiony i najprawdopodobniej niezabezpieczony hamulcem ręcznym samochód dostawczy zaczął się staczać. Poruszający się samochód przycisnął kierowcę do innego samochodu dostawczego stojącego również na placu załadowczym.
 
13 września 2014r. około godziny 14.30 podczas prac remontowych w miejscowości Tarnowiec współwłaściciel firmy remontowej spadł podczas wchodzenia na rusztowanie typu warszawskiego. W wyniku upadku doznał urazu kręgosłupa - pęknięcia kręgu.
 
14 września 2014r. około godziny 17.00 na terenie zakładu przemysłowego w Nowej Sarzynie podczas wymiany wkładu filtra, nastąpiło chlapnięcie żywicy i oblanie poszkodowanego. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał poparzeń twarzy.
 
15 września 2014r. około godziny 7.20 w Rzeszowie przy ulicy Wyzwolenia, w trakcie rozładunku płyt kamiennych pracownik został przygnieciony czterema płytami do słupka naczepy. W wyniku zdarzenia doznał skaleczenia i stłuczenia ręki oraz stłuczenia klatki piersiowej.
 
15 września 2014r. około godziny 12.40 na hali produkcyjnej na terenie przeworskiego zakładu, w trakcie obsługi walcarki do gumy, podczas podawania materiałów do strefy pracy walców, nastąpiło wciągnięcie lewej dłoni pracownika w strefę pracy walców. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu czterech palców lewej dłoni.
 
22 września 2014r. około godziny 16.40 na terenie strzyżowskiego zakładu produkcyjnego w trakcie przejazdu wózkiem widłowym z hali bocznej na rampę wyładowczą operator wózka widłowego zauważył, że przewożony ładunek traci stabilność. Wyszedł z siedziska operatora w celu poprawienia ładunku. Podczas wykonywania tej czynności doszło do przygniecenia pracownika osuwającym się ładunkiem do ściany. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał stłuczenia lewego ramienia i krwiaka głowy.
 
24 września 2014r. około godziny 12.30 na drodze publicznej przy ulicy Tomasza Michałka w Leżajsku podczas załadunku odpadów do śmieciarki na pracownika ładowacza nieczystości najechał samochód osobowy i przygniótł go do mechanizmu zasypu. W wyniku zdarzenia pracownik zmarł.
 
29 września 2014r. około godziny 11.30 w Trójczycach pracownik podczas montażu barier ochronnych na pomoście spadł z wysokości ok. 3,40 metra, doznając złamań obu rąk w nadgarstkach z przemieszczeniem w lewej ręce oraz stłuczenia czoła.
 
30 września 2014r. około godziny 10.55 na terenie rzeszowskiej firmy produkcyjnej, pracownik w celu montażu instalacji pneumatycznej wszedł na dach kantorka sterowniczego, zlokalizowanego w hali produkcyjnej. Na dachu kantorka znajdowały się również przewody elektryczne ułożone w metalowym "korytku". Prawdopodobnie izolacja przewodu elektrycznego została uszkodzona o krawędź "korytka". Pracownik podczas prac dotknął "korytka", które było pod napięciem. Poszkodowany doznał porażenia prądem.
 
Do kolejnego wypadku doszło 26 września 2014r. około godziny 23.05, na terenie chorzelowskiego zakładu prowadzącego prace załadunkowe surowca na taśmociąg linii do produkcji paliwa alternatywnego, przy użyciu ładowarki. Najprawdopodobniej koło ładowarki docisnęło jeden koniec przewodu do posadzki, podczas gdy drugi koniec znajdował się już w maszynie. Gdy przewód na skutek naprężenia pękł, uderzył pracownicę, która straciła równowagę i upadając uderzyła stojącą obok współpracownicę. Obie doznały lekkich obrażeń.
 
3 października 2014r. około godziny 19.00 pracownicy tymczasowi zatrudnieni przez agencję zatrudnienia pracowali na rzecz norweskiego pracodawcy użytkownika. Przy użyciu podnośników nożycowych wykonywali izolację szczelin obwodowych łączeń między betonowymi płytami tunelu kolejowego. Z nieustalonych dotychczas przyczyn głowa pracownika została przyciśnięta barierą podnośnika do stropu tunelu. Poszkodowany poniósł śmierć.
 
8 października 2014r. około godziny 11.00 na terenie budowy w Krośnie przy ulicy Chrobrego, podczas obsługi niwelatora pracownik postawił nogę na uskoku wieńca stropu i stracił równowagę. Upadając doznał urazu kolana.
 
9 października 2014r. około godziny 13.00 w Ropczycach w trakcie demontażu instalacji c.o. pracownik spadł z wysokości około 3 metrów z podestu rusztowania niezabezpieczonego balustradami ochronnymi. W wyniku wypadku doznał rozcięcia skóry głowy oraz ogólnych potłuczeń.
 
11 października 2014r. około godziny 10.30, w jednym z zakładów w Przeworsku, w zbiorniku prowadzono prace metodą TIG w osłonie argonu. Stosowany przy pracach argon wyparł ze zbiornika tlen i doszło do podduszenia pracujących w zbiornikach pracowników. W wyniku wypadku zostało poszkodowanych czterech pracowników (prace spawalnicze wykonywał jeden pracownik, pozostałych trzech udzielało mu pomocy).
 
16 października 2014r. około godziny 8.20, na hali produkcyjnej stalowowolskiego zakładu pracy, podczas mocowania sprężyny w imadle hydraulicznym szlifierki doszło do jej niekontrolowanego ruchu- odbicia. W wyniku zdarzenia dłoń pracownika została przygnieciona. Poszkodowany doznał otwartej rany nadgarstka, dłoni oraz stłuczenia dłoni.
21 października 2014r. około godziny 9.30, na hali rozbioru mięsa w jednej z tarnobrzeskich firm, podczas obsługi skórowaczki pracownik doznał obcięcia opuszków palców i skóry palców lewej ręki.
 
22 października 2014r. około godziny 19.00, na terenie hali magazynowej firmy spedycyjnej w Rogoźnicy doszło do zdarzenia potencjalnie wypadkowego. Operatorzy wózków widłowych - magazynierzy przygotowywali towar do załadunku. Operator jednego wózka zahaczył widłami wózka o przygotowany do wysyłki pojemnik DPPL o pojemności 1000 litów, zawierający kwas solny techniczny. W wyniku kolizji doszło do rozszczelnienia pojemnika i uwolnienia zawartości ok. 100 - 150 litrów kwasu. Zarządzono ewakuację hali magazynowej oraz powiadomiono służby ratunkowe. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.
 
23 października 2014r. około godziny 17.30, na wydziale odlewni precyzyjnej rzeszowskiego zakładu produkcyjnego, pracownik podczas zaczyszczania łopatki na polerce stacjonarnej doznał obcięcia części palca lewej ręki.
 
23 października 2014r. około godziny 13.10, w jednym z zakładów pracy w Stalowej Woli, dwaj pracownicy dokonywali wymiany lamp w hali. Z podestu roboczego samojezdnego wózka nożycowego. Poruszająca się w hali belka suwnicy przewróciła ruchomy podest wraz z pracującymi na nim elektromonterami. W wyniku zdarzenia poszkodowani doznali ciężkich obrażeń ciała.
23 października 2014r. około godziny 9.40, na terenie zakładu w Stalowej Woli, pracownik dokonywał rozładunku kontenera ze złomem. W momencie blokady drzwi kontenera, napierający ładunek otworzył drzwi, które uderzyły poszkodowanego. Na skutkiem uderzenia poszkodowany doznał uszkodzenia śledziony.
 
1 listopada 2014r. około godziny 11.30 w miejscowości Siedleszczany pracownik obsługując kruszarkę do węgla włożył prawą dłoń pomiędzy walce mielące węgiel. W wyniku zdarzenia doznał zmiażdżenia palców prawej ręki.
 
4 listopada 2014r. około godziny 12.30 w Rzeszowie na terenie budowy obiektu hali magazynowej, pracownik został przygnieciony ścianą budynku, która przewróciła się w wyniku silnego podmuchu wiatru. Poszkodowany doznał obrażeń nóg i miednicy.
 
19 listopada 2014r. około godziny 9.30 na terenie zakładu w miejscowości Bykowce, jeden z pracowników uruchamiał nową maszynę, stojąc na drabinę otworzył klapę maszyny i włożył rękę do środka. Klapa spadła i przycisnęła prawą rękę pracownika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał otwartego złamania prawej ręki.
21 listopada 2014r. około godziny 15.30 na hali produkcyjnej ropczyckiego zakładu produkcyjnego, podczas wymiany formy prasy hydraulicznej doszło do ciężkiego wypadku przy pracy. W trakcie ręcznego odkręcania śrub mocujących formę, jej górny element docisnął prawa rękę pracownika do stempla podtrzymującego. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał zmiażdżenia palca wskazującego prawej ręki.
 
24 listopada 2014r. około godziny 10.15 na terenie bodowy w miejscowości Pustynia, pracownik podczas cięcia prętów metalowych, spadł z drabiny na betonowe podłoże, doznając urazu kręgosłupa.
 
24 listopada 2014r. około godziny 15.15 na terenie budowy w Mielcu, podczas cięcia metalowych kanałów wentylacyjnych szlifierką kątową, tarcza urządzenia uległa pęknięciu. W wyniku zdarzenia poszkodowany został uderzony odłamkiem, tarczy w lewą nogę doznając jej urazu.
 
28 listopada 2014r. około godziny 14.00 na terenie placu manewrowego przemyskiego zakładu, wpychano do garażu uszkodzony pojazd ciężarowy. Do tego celu używano ciągnika i drewnianej belki służącej jako sztywny hol. Podczas tych czynności belka uległa zniszczeniu. Pracownik przebywający między pojazdami został przygnieciony w wyniku czego doznał złamania czterech żeber.
5 grudnia 2014r. około godziny 9.30 na terenie zakładu w miejscowości Czarna, podczas podnoszenia ciężkich metalowych płaskowników przy użyciu suwnicy bramowej, doszło do wyślizgnięcia się materiału z zawiesia linowego. Spadając materiał przygniótł lewą nogę pracownika.
 
9 grudnia 2014r. około godziny 9.00, na terenie budowy mostu w Rzeszowie, pracownik przemieszczający się po zbrojeniu pylonu mostu potknął się i upadł. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu głowy; wstrząśnienie mózgu.
 
12 grudnia 2014r. około godziny 10.40 w Rymanowie, w trakcie wykonywania prac instalacyjnych związanych z układaniem kanalizacji, doszło do osunięcia się ścian wykopu. W wyniku zdarzenia przysypany pracownik doznał obrzęku mózgu, zmiażdżenia oskrzeli, odklejenia płata lewego płuca i pęknięcia żeber.
 
12 grudnia 2014r. około godziny 20.05, na terenie zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli, w trakcie podnoszenia wiszącej końcówki elementu walcowanego, doszło do ześlizgnięcia z zawiesia. W wyniku zdarzenia poszkodowany został uderzony zawiesiem w głowę i doznał rany tłuczonej oraz rozcięcia skóry głowy.
 
15 grudnia 2014r. około godziny 8.35, na terenie zakładu w Chorzelowie, pracownik miał pomalowac belkę konstrukcyjną dachu na wysokości około 5,5 m. Wchodząc na rusztowanie pracownik potknął się i spadł z wysokości na betonową posadzkę. W wyniku zdarzenia stracił przytomność i doznał obrażeń wewnętrznych.
 
19 grudnia 2014r. około godziny 9.30, na terenie budowy w miejscowości Leżachów, w trakcie demontażu szalunków zleceniobiorca spadł z drabiny, z wysokości około 2 metrów. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał stłuczeń żeber, odcinka lędźwiowego kręgosłupa i rozcięcia skóry głowy.
19 grudnia 2014r. około godziny 18.00, w Strzyżowie, w trakcie przewożenia posegregowanych odpadów komunalnych pracownik wypadł ze skrzyni ładunkowej samochodu ciężarowego na jezdnię. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu głowy i wstrząśnienia mózgu.
 
22 grudnia 2014r. około godziny 9.30, w zakładzie produkcyjnym w Sanoku, podczas obróbki elementu drewnianego na frezarce dolnowrzecionowej, pracownik włożył rękę w strefę niebezpieczną pracującego freza, która nie była odpowiednio zabezpieczona. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu trzech palców lewej ręki.
29 grudnia 2014r. około godziny 15.00, na drodze gminnej w miejscowości Zagorzyce doszło do wypadku. Kierowca ciągnika wspólnie z pracownikiem wykonywali prace posypywania piaskiem oblodzonej drogi z rozsiewacza maszynowego zamontowanego na ciagniku ZETOR. W pewnym momencie pracownik, jadący na podniesionym rozsiewniku, zsunął się z niego i upadł na drogę, doznając licznych potłuczeń i urazu głowy.
 
31 grudnia 2014r. około godziny 9.30, na terenie budowy mostu w Rzeszowie, w trakcie montażu schodni przy pylonie mostu poszkodowany spadł z wysokości około 3 metrów. W wyniku zdarzenia doznał złamania żeber.
 

 


GIP Przejdź do GIP

WAŻNY KOMUNIKAT

W ZAKRESIE NDS I NDN

Kalendarium

PWŚCPSN
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Wypadki


  • banner177356
  • banner49918
  • banner177358
  • banner49920
  • banner201682
  • banner177360
  • banner177359
  • banner193283
  • banner177357