• RSS
  • Wersja tekstowa
13.06.2018 Artykuł archiwalny

Szkolenie dla pracodawców w ramach kampanii „Pracuję Legalnie”.

W dniu 7 czerwca 2018 roku w miejscowości Polańczyk, Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie przy współudziale Urzędu Gminy Solina z siedzibą w Polańczyku zorganizował szkolenie dla pracodawców w ramach kampanii „Pracuję Legalnie”. Szkolenie dedykowane było głównie dla pracodawców i ich przedstawicieli działających w Bieszczadach sezonowo zatrudniających i powierzających pracę, w tym  cudzoziemcom.

Do współpracy w przedsięwzięciu zaproszono przedstawicieli, Straży Granicznej oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu.

Pełniąca obowiązki Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie Barbara Kiełt witając uczestników szkolenia przedstawiła założenia kampanii informacyjno – edukacyjnej „Pracuję Legalnie” realizowanej w latach 2017 – 2019. 

P6070310

Natomiast Nadinspektor Pracy Kierownik Oddziału w Krośnie Adam Tuleja oraz Nadinspektor Pracy Andrzej Masłyk wygłosili prelekcje w temacie „Inspektor Pracy jako organ uprawniony do kontroli w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy i legalności zatrudnienia” oraz „Prawa i obowiązki przedsiębiorców i pracodawców powierzających prace zarobkowe w świetle obowiązujących przepisów.

P6070321
 

 

Duże zainteresowanie uczestników szkolenia wzbudziła tematyka związana z obowiązkami przedsiębiorców zatrudniających na podstawie umów cywilnoprawnych, obowiązek wypłaty minimalnego wynagrodzenia za pracę jak też przepisy ustawy
o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Przedstawiciel Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor SG Barbara Burdzińska wygłosiła prelekcje  nt. „Prowadzenie kontroli pobytu i zatrudniania cudzoziemców przez Straż Graniczną”,  natomiast zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu Olimpia Szpunar, przybliżyła zebranym przepisy dotyczące uproszczonych form zatrudnienia cudzoziemców, przedstawiając prezentację zatytułowaną „Procedury związane z zatrudnianiem cudzoziemców w systemie uproszczonym na terenie RP w ujęciu praktycznym”.

W szkoleniu udział wzięło około 60 osób reprezentujących 47 podmiotów działających na terenie powiatu leskiego
i bieszczadzkiego.

Uczestnicy w trakcie szkolenia mogli skorzystać z poradnictwa w zakresie prawa pracy jak też zapoznać się z broszurami i prospektami z tematyką prawa pracy i legalności zatrudnienia –  wydawnictwami  Państwowej Inspekcji Pracy.

 GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Wypadki