• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

06.10.2021

JESIENNA GIEŁDA OGRODNICZA W PODR W BOGUCHWALE.

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w dniach 03 i 04 października br. odbyło się kolejne spotkanie z rolnikami pn. „Jesienna Giełda Ogrodnicza”, które było kolejną okazją do propagowania zasad i przepisów bezpiecznej pracy w rolnictwie.

W trakcie plenerowej imprezy pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie przy współpracy z Oddziałem Regionalnym Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rzeszowie zorganizowali stoisko informacyjno - promocyjne, na którym rozdawano broszury o tematyce związanej z bezpieczeństwem pracy w rolnictwie. Broszury wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy obsługujący punkt informacyjny przypominali o zasadach i przepisach bezpieczeństwa w czasie wykonywania prac w gospodarstwie rolnym oraz zasady bezpiecznego udziału w nich dzieci, a także udzielali zainteresowanym porad z zakresu przepisów bezpieczeństwa pracy oraz sposobów identyfikacji i likwidacji zagrożeń występujących w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Wydarzenie to było również okazją do kontynuacji propagowania oraz rozpowszechniania wiedzy na temat sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy osób podejmujących pracę na terenie Unii Europejskiej w związku z uczestnictwem Naszego Urzędu w Kampanii informacyjnej Europejskiego Urzędu Pracy (ELA) pod nazwą „Rights for all seasons”/”Prawa przez cały rok”.

Imprezie sprzyjała słoneczna, jesienna pogoda stąd też zainteresowanie przeszło oczekiwania wystawców. W większości udział w Giełdzie wzięli rolnicy indywidualni z terenu województwa podkarpackiego.

Ponadto na stoisku Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie zorganizowany został konkurs zatytułowany „Zagrożenia w gospodarstwach rolnych”. Rolnicy odpowiadając na pytania konkursowe bardzo chętnie rozmawiali o nieprawidłowościach, a także o zagrożeniach w gospodarstwach rolnych oraz okolicznościach i przyczynach wypadków przy pracy rolniczej. W konkursie nagrodzonych zostało 5 rolników.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki