• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

29.06.2021

SZKOLENIE DLA BRANŻY TRANSPORTOWEJ.

Liczba osób kierujących pojazdami systematycznie wzrasta. Niestety, nie tylko liczba kierowców jest duża, na bardzo wysokim poziomie utrzymuje się również liczba wypadków drogowych, chorób zawodowych oraz czynników ryzyka występujących w środowisku pracy kierowców. Z tego powodu konieczne jest podejmowanie działań, które poprawią bezpieczeństwo osób wykonujących zawód kierowcy.

Mając na uwadze znaczenie profilaktyki oraz działań prewencyjnych w przeciwdziałaniu wypadkom spowodowanym przez kierowców autokarów i samochodów ciężarowych, Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi akcję informacyjną „Czas pracy kierowców” pod hasłem „Nie prowadź bez przerwy”. W związku z powyższym w dniu 28 czerwca za pośrednictwem komunikatora internetowego TEAMS Państwowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie zorganizowała bezpłatne szkolenie dla pracodawców branży transportowej. Ponad 2 godzinną prelekcję nt. „Czas pracy kierowców a wypadki drogowe” poprowadził Pan Tomasz Jakubowski Nadinspektor pracy.

Celem kampanii jest zapobieganie wypadkom komunikacyjnym związanym z naruszaniem przepisów o czasie pracy lub złym stanem psychofizycznym pracownika, poprzez szkolenia pracodawców, przedsiębiorców, kierowców miejskich zakładów autobusowych, osób samozatrudniających się w sektorze transportowym w zakresie wymagań określonych dla kierowców oraz przyczyn wypadków przy pracy, będących skutkiem naruszenia przepisów o czasie pracy ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn związanych z błędami organizacyjnymi i ludzkimi.

Szkolenie jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców branży transportowej.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Wypadki