Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 15 września 2023
1:22 minut
Uczestnicy oraz laureaci  konkursu XX edycji "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2023” etap wojewódzki.
8 września 2023 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie odbyło się jubileuszowe podsumowanie XX edycji Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2023” etapu wojewódzkiego. Rolnicy, którzy prowadzą w województwie podkarpackim najbezpieczniejsze gospodarstwa zostali nagrodzeni.
 
Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.
 
W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego OR w Rzeszowie, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Rzeszowie, Krajowego Ośrodka Wsparcia OT w Rzeszowie oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 
Komisja oceniła przede wszystkim stopień zagrożeń wypadkowych, ład i porządek w obrębie zabudowań i stanowisk pracy, stan budynków inwentarskich i gospodarskich, stan techniczny maszyn i urządzeń oraz warunki obsługi i bytowania zwierząt hodowlanych. Sprawdziła stosowanie środków ochrony osobistej.
 
Komisja konkursowa oceniała stan bezpieczeństwa w 74 gospodarstwach z Podkarpacia. 
 
Dziewięć gospodarstw o zróżnicowanym profilu produkcji i powierzchni gospodarstwa rolnego zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu. Zdobywcą pierwszego miejsca w etapie wojewódzkim, zostało gospodarstwo Państwa Doroty i Kazimierza Dąbrowskich z Dębowca w powiecie jasielskim.
 
Nagrody rzeczowe dla zwycięzców i okolicznościowe dyplomy i puchary ufundowali między innymi Wojewoda Podkarpacki,  Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego OR w Rzeszowie, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń  Wzajemnych w Rzeszowie, Podkarpacka Izba Rolnicza i  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie.
 
Nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy wręczył Pan Karol Kucaj p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie. 

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu