Dodano: 23 czerwca 2026
1:17 minut

17 czerwca 2026 r. pod przewodnictwem Pana Tomasza Płachty, Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie obradowała Kapituła Konkursowa w ramach etapu wojewódzkiego konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, gdzie komisja powołana przez Pana Dawida Barana, Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie dokonała rozstrzygnięcia etapu wojewódzkiego konkursu.

W obradach Kapituły Konkursowej i ocenie kandydatów zgłoszonych przez związki zawodowe uczestniczyli przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, a także przedstawiciele organizacji związkowych, w tym Forum Związków Zawodowych, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Celem konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy aktywnie podejmują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony praw pracowniczych w zakładach pracy.

Okręgowa Komisja Konkursowa, po zapoznaniu się z materiałami zgłoszeniowymi nadesłanymi przez organizacje związkowe, dokonała oceny kandydatów zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie konkursu. W wyniku przeprowadzonej oceny wyłoniono laureatów trzech pierwszych miejsc. Laureat pierwszego miejsca został nominowany do udziału w etapie centralnym konkursu.

Komisja konkursowa podjęła również decyzje o przyznaniu dwóch wyróżnień.

Uroczyste wręczenie nagród honorowych laureatom konkursu odbędzie się w listopadzie br. podczas uroczystości podsumowującej działania prewencyjno-promocyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie.

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym.